Výprava na majstrovstvá sveta mierne oklieštená: Slovenskí kanoisti si veria na medailu!

Na snímke slovenská posádka rýchlostných kanoistov K4  - Samuel Baláž, Denis Myšák, Erik Vlček a Adam Botek v rozjazde na 500 metrovNa snímke slovenská posádka rýchlostných kanoistov K4 - Samuel Baláž, Denis Myšák, Erik Vlček a Adam Botek v rozjazde na 500 metrov Zdroj: TASR/Michal Svítok

KODAŇ - Jedenásť slovenských rýchlostných kanoistov sa od štvrtka do nedele predstaví na MS v Kodani. Najväčším želiezkom v ohni bude v dánskej metropole štvorkajak na 500 m v zložení Samuel Baláž, Denis Myšák, Csaba Zalka, Adam Botek, ktorý na ME v Poznani vybojoval striebro.

Na OH 2020 v Tokiu nahradil Zalku v lodi skúsený Erik Vlček a prispel k zisku cenného bronzu. "Erik po olympiáde ukončil túto sezónu. Dokázal sa výborne pripraviť na jej vrchol, za čo mu patrí veľké uznanie. V jeho veku ho nechceme preťažovať. V Kodani bude sedieť v káštvorke Csaba Zalka a naša loď by mala opäť ašpirovať na jednu z medailí," uviedol pre TASR Filip Petrla, športový riaditeľ sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky.

Podľa jeho slov nebolo reprezentantov treba veľmi presviedčať, aby si predĺžili sezónu. "Táto sezóna je špecifická, veď okrem olympiády i ME sú jej súčasťou aj MS. Kalendár bol koncipovaný už skôr, nerátalo sa s tým, že pre pandémiu koronavírusu tokijskú olympiádu o rok posunú. Chceme sa v Kodani zviditeľniť a urobiť slovenskej kanoistike dobré meno," zdôraznil Petrla.

Jedinou slovenskou kajakárkou vo výprave je talentovaná Mariana Petrušová, Lisu-Mariu Gamsjägerovú pripravili o účasť na MS problémy s chrbtom. "Lisa-Maria má pricviknutý nerv a nemohla štartovať ani na MSJ a pretekárov do 23 rokov v portugalskom Montemore-o-Velho. Dúfam, že sa čím skôr uzdraví, rovnako ako Mariana patrí k veľkým talentom slovenskej kanoistiky," dodal Petrla.

Slovenská nominácia na MS v Kodani:

Ženy – kajak 500m/1000m:
K1 Mariana Petrušová

Muži – kajak 1000m:
K1 Peter Gelle
K2 Peter Gelle – Ákos Gacsal

Muži – kanoe 1000m:
C1 Matej Rusnák
C2 Eduard Strýček – Peter Kizek

Muži – kajak 500m:
K2 Samuel Baláž – Denis Myšák
K4 Samuel Baláž – Denis Myšák – Csaba Zalka – Adam Botek

Muži – kanoe 1500m:
C2 Eduard Strýček – Peter Kizek

Muži – kajak 5000m:
K1 Marko Ujvári

Muži – kanoe 5000m:
C1 Matej Rusnák

Viac o téme: Filip Petrla Denis Myšák Lisa-Maria Gamsjägerová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy