Príchod Škrtela bol jeho definitívnym koncom: Nigérijčan Anthony opustil Spartak Trnava

Martin Škrtel a Izuchukwu Anthony počas tréninguMartin Škrtel a Izuchukwu Anthony počas tréningu Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

TRNAVA - Nigérijský futbalový obranca Izuchukwu Anthony už nie je futbalistom fortunaligového Spartaka Trnava. V závere prestupového obdobia sa dohodol na prestupe do izraelského prvoligového klubu Hapoel Haifa.

Anthony prišiel do Spartaka pred rokom a pol a po svojom príchode sa stal oporou zadných radov "červeno-čiernych". Počas jesene sa zranil v zápase v Žiari nad Hronom a dlhšie pauzoval. Po zranení sa už ťažšie dostával do zápasov, keďže v stopérskej dvojici hrali spoľahlivo Filip Twardzik so Sebastiánom Kóšom. Anthony odohral v trnavskom drese 32 ligových zápasov, no v tejto sezóne zasiahol len do troch.

"Anthonymu ďakujeme za odvedené služby. Patril medzi najlepších hráčov na svojom poste, no v Spartaku máme po príchode Martina Škrtela pretlak kvalitných stopérov. Bola by škoda, keby takýto hráč musel vysedávať na lavičke, preto sme mu umožnili, aby prestúpil. V novom klube mu prajeme hlavne veľa zdravia a športových úspechov," povedal pre klubový web "andelov" generálny manažér klubu Andrej Kalina.

Izuchukwu Anthony počas tréningu Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Viac o téme: Martin Škrtel FC Spartak Trnava Izuchukwu Anthony Hapoel Haifa
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy