Turnaj majsteriek bez obhajkyne Bartyovej? Nie práve najlepšia reklama pre najlepšie hráčky sveta!

Ashleigh BartyováAshleigh Bartyová Zdroj: SITA/AP/Alberto Pezzali

MELBOURNE - Svetová jednotka Ashleigh Bartyová možno nebude obhajovať titul na tohtoročnom Turnaji majsteriek v Guadalajare.

Podľa trénera Craiga Tyzzera si bude musieť štart na záverečnom podniku sezóny ešte rozmyslieť vzhľadom k jeho nešťastnému termínu a herným podmienkam v mexickom dejisku.

WTA rozhodla o preložení záverečného turnaja sezóny pre najlepšiu osmičku tenistiek a deblových párov tento týždeň. Namiesto čínskeho Šen-čenu sa kvôli koronavírovým opatreniam bude hrať v mexickom meste Guadalajara v týždni od 8. novembra. Bartyová ovládla posledný odohraný ročník v roku 2019.

"Práve sme zistili, že sa bude hrať v Mexiku v nadmorskej výške 1500 metrov, a to beztlakovými loptičkami," povedal Tyzzer agentúre AP. "Tieto loptičky hrozne lietajú. Ak ich používate za normálnych podmienok, vôbec neskáču. To nie je práve najlepšia reklama pre najlepšie hráčky sveta, aby hrali s niečím, s čím obvykle nehrajú," dodal.

Štart v Mexiku by navyše podľa kouča mohol narušiť Bartyovej prípravu na novú sezónu. Po návrate do Austrálie totiž musí najprv na dva týždne do karantény.

Viac o téme: Turnaj majsteriek Ashleigh Bartyová Craig Tyzzer
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy