VIDEO Dortmund uspel na horúcej tureckej pôde, štvorgólový hrdina Ajaxu v Lisabone

Youssoufa Moukoko a Francisco MonteroYoussoufa Moukoko a Francisco Montero Zdroj: SITA/AP

ISTANBUL/LISABON - V stredajšom dueli D-skupiny zdolali Šachtar Doneck 2:0. V C-skupine zvíťazila Borussia Dortmund na ihrisku Besiktasu Istanbul 2:1.

Dortmund položil základ víťazstva už v prvom polčase. Najskôr sa v 20. minúte presadil Jude Bellingham, v nadstavenom čase prvej 45-minútovky pridal druhý gól Erling Haaland. Domáci po prestávke už len znížili, v nadstavenom čase sa presadil Montero.

Štvorgólový Haller žiaril v Lisabone

Hrdinom večera bol Sebastian Haller z Ajaxu Amsterdam, ktorý sa na triumfe holandského majstra na ihrisku Sportingu Lisabon 5:1 podieľal štyrmi gólmi.

Štvorgólový hrdina Ajaxu Sebastian Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Armando Franca