VIDEO Schranz spečatil triumf Slavie v Európskej konferenčnej lige, Považanec pri výhre Jablonca

Ivan Schranz a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiIvan Schranz a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

BRATISLAVA - Slovenský útočník Ivan Schranz sa gólovo presadil v drese Slavie Praha vo štvrtkovom zápase 1. kola Európskej konferenčnej ligy proti Unionu Berlín pri víťazstve 3:1. Schranz striedal a v 88. minúte spečatil skóre duelu E-skupiny. Slavia strhla víťazstvo na svoju stranu v záverečnej desaťminútovke.

PAOK Solún nezaváhal proti gibraltárskemu Lincolnu a zvíťazil 2:0 v H-skupine, v ktorej pôsobí aj Slovan Bratislava. O góly sa postarali v nadstavenom čase prvého polčasu Chuna Akpom a v 55. minúte Alexandru Mitrita.

Slovenský stredopoliar Matúš Bero odohral 90. minút za Vitessse Arnhem a tešil sa z víťazstva 2:0 na ihrisku slovinskej Mury Murska Sobota.

Jakub Považanec nastúpil v strede poľa FK Jablonec a absolvoval celé stretnutie s Klužom. Severočesi zvíťazili 1:0, keď v 51. min premenil pokutový kop Václav Pilař.

Hráči Kajratu Almaty a Omonie Nikózia sa rozišli po bezgólovej remíze. Slovenskí reprezentanti Michal Ďuriš a Tomáš Hubočan sedeli na lavičke cyperského tímu.

A-skupina:

HJK Helsinki - LASK Linz 0:2 (0:1)
Góly: 17. Maresic, 89. Monschein

B-skupina:

Flora Tallinn - KAA Gent 0:1 (0:0)
Góly: 54. Lemajič

Anorthosis Famagusta - Partizan Belehrad 0:2 (0:1)
Góly: 42. Menig, 68. Gomes

C-skupina:

AS Rím - CSKA Sofia 5:1 (2:1)
Góly: 25. a 62. Pellegrini, 38. El Shaarawy, 82. Mancini, 84. Abraham - 10. Carey, ČK: 80. Wildschut (Sofia) po 2. ŽK

FK Bodö/Glimt - Zoria Luhansk 3:1 (0:0)
Góly: 48. Saltnes, 49. Solbakken, 60. Pellegrino  - 90.+1. Gromov

D-skupina:

FK Jablonec - CFR Kluž 1:0 (0:0)
Góly: 51. Pilař (z 11 m), ČK: 51. Camora (Kluž)
/J. Považanec (Jablonec) hral celé stretnutie/

Randers FC - AZ Alkmaar 2:2 (1:2)
Góly: 27. Piesinger, 68. Graves - 24. Clasie, 34. Pavlidis

E-skupina:

Slavia Praha - 1. FC Union Berlín 3:1 (1:1)
Góly: 18. Bah, 84. Kuchta, 88. SCHRANZ - 70. Behrens, ČK: 40. Jaeckel (Union) po 2. ŽK