Leicester premrhal dvojgólový náskok, Spalletti: Toto nám v uplynulých rokoch chýbalo

Victor Osimhen sa raduje z góluVictor Osimhen sa raduje z gólu Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

LONDÝN -Futbalisti SSC Neapol zmazali dvojgólové manko a vo štvrtkovom šlágri C-skupiny Európskej ligy remizovali na ihrisku anglického Leicestru City 2:2. V zostave talianskeho tímu chýbal pre svalové zranenie slovenský reprezentant Stanislav Lobotka.

Domáci začali aktívne a už v 9. minúte otvoril skóre vydareným volejom Španiel Ayoze Perez. Neapol mohol ešte pred polčasom vyrovnať, ale dve veľké šance zmaril skvelými zákrokmi Kasper Schmeichel. Po zmene strán strelil v 59. minúte Patson Daka druhý gól domácich, ale ten napokon pre ofsajd neplatil. O päť minút neskôr však Leicester predsa len viedol 2:0, keď po rýchlej kontre presne namieril ľavačkou Harvey Barnes. Hostia sa nevzdali a krátko po druhom inkasovanom góle sa dostali do hry. V šestnástke sa presadil nigérijský útočník Victor Osimhen, prehodil Schmeichela a znížil na 1:2. Bývalý hráč Wolfsburgu či Lille sa napokon stal hrdinom Neapola, keď v 87. minúte hlavou vyrovnal na konečných 2:2. Leicester okrem dvoch bodov prišiel aj o Wilfreda Ndidiho, ktorý v nadstavenom čase dostal za faul lakťom druhú žltú kartu.

"Hriech nie je stratiť dvojgólový náskok, hriech je sa z toho nepoučiť. Verím, že náš mladý tím si z tohto zápasu niečo zoberie," povedal podľa BBC tréner Leicestru Brendan Rodgers. "Som sklamaný z výsledku, ale bolo tam množstvo dobrých momentov. Dali sme dva pekné góly, tretí neuznali pre tesný ofsajd. Myslím si, že sme v závere boli unavení. Musíme mať viac loptu na kopačkách, aby nás to stálo menej síl," dodal tréner anglického tímu.

Boubakary Soumare a Kalidou Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

Kormidelník Neapola Luciano Spalletti vyhlásil, že jeho tím ukázal charakter. "Nezačali sme zle, ale naše straty lôpt dokázali domáci potrestať. Po druhom inkasovanom góle sme však prevzali iniciatívu, tlačili sme sa dopredu a nepoložili sme hlavy. Reagovali sme správne, ukázali sme charakter, čo nám v uplynulých rokoch občas chýbalo," povedal Spalletti pre Sky Sport Italia.

Zápas na King Power Stadium sa nezaobišiel ani bez incidentov, podľa corrieredellosport.it zatkla anglická polícia dvanásť fanúšikov Neapola.

Viac o téme: Luciano Spalletti SSC Neapol Brendan Rodgers Leicester City