VIDEO Peter Sagan po druhej etape Okolo Slovenska: Jazdec QuickStepu mi príliš nepomohol

Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) oslavuje na pódiu po 2. etape 65. ročníka Medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska v Dolnom KubínePeter Sagan (Bora-Hansgrohe) oslavuje na pódiu po 2. etape 65. ročníka Medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska v Dolnom Kubíne Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

DOLNÝ KUBÍN - Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil druhé miesto v piatkovej 2. etape 65. ročníka medzinárodných pretekov Okolo Slovenska. Zopakoval tým svoj výsledok z 1. etapy. Z triumfu sa tešil Nemec Jannik Steimle z tímu Deceuninck-QuickStep. Tretí bol jeho tímový kolega, Kolumbijčan Alvaro Hodeg, ktorý si udržal žltý dres lídra priebežného poradia.

Hektický záver poznačený pádmi

"Dnes sme bojovali za Álvara. Záver bol hektický, získal som zopár metrov na Petra. Vždy poteší, keď sa naskytne takáto príležitosť. V poslednej zákrute som riadne zariskoval, mal som aj šťastie, že som nespadol," uviedol Steimle.

Nemecký cyklista Jannik Steimle Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Peter Sagan zaútočil v poslednom stúpaní, za ním sa udržali iba Alexej Lucenko (Astana) a Steimle. Neskôr sa však všetci traja vrátili do balíka a rozhodlo sa v záverečnom špurte. V ňom mal najviac síl Steimle, ktorý už Sagana pred seba nepustil. Štvrtým miestom sa blysol ďalší Slovák Lukáš Kubiš (Dukla Banská Bystria). Viacerí cyklisti sa na konci nevyhli pádu.

Hlavne, že sa nič nestalo

"To, čom som chcel, som spravil. Hlavne som nechcel riskovať, lebo som vedel, že zjazd je dosť nebezpečný. Dostali sme sa do úniku, jazdec QuickStepu mi príliš nepomohol. Za nami išla ďalšia skupina, ktorá spolupracovala, aby nás zišla. Deceuninck mal jasnú úlohu doviezť lídra v balíku a to sa im aj nakoniec podarilo. V záverečnej zákrute som si viac pribrzdil, získal štyri, päť metrov potrebných na víťazstvo. Hlavne, že sa nič nestalo, ideme ďalej," zhodnotil P. Sagan.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: Peter Sagan Jannik Steimle Okolo Slovenska 2021
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: RTVS, TASR/Erika Ďurčová
  • Zdroj: TASR