VIDEO 49-ročný Jágr ukázal, že to stále vie, Hrehorčák dvomi gólmi prispel k divokej výhre Třinca

Patrik Hrehorčák a Tomáš Marcinko oslavujú gól TřincaPatrik Hrehorčák a Tomáš Marcinko oslavujú gól Třinca Zdroj: Profimedia

PRAHA - Slovenský hokejový útočník Patrik Hrehorčák prispel dvoma gólmi k víťazstvu tímu Oceláři Třinec na ľade Sparty Praha 7:4 v piatkovom zápase 4. kola českej extraligy. Najskôr sa presadil v 28. minúte, keď zvýšil na 4:2, a v poslednej minúte spečatil výsledok do prázdnej bránky. Obhajcovi titulu patrí tretia priečka so stratou dvoch bodov na vicemajstrovský Liberec.

Zo Slovákov sa gólovo presadil ešte Tibor Mikúš, ktorý zaznamenal aj dve asistencie, no jeho Zlín podľahol doma Vítkoviciam 3:6.

Jágrov gól Kladnu nestačil

Premiérový zásah v sezóne si pripísal 49-ročný Jaromír Jágr, ktorý sa presadil v drese svojho Kladna, ale ani jeho gól napokon hosťom v Liberci na body nestačil.

Česká extraliga - 4. kolo:

Motor České Budějovice - HC Olomouc 5:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Góly: 3. a 54. Gulaš, 6. Ondráček, 24. Abdul, 30. Vráblík) – 12. Kolouch, 32. Krejčí

PSG Berani Zlín - HC Vítkovice Ridera 3:6 (1:1, 2:3, 0:2)
Góly: 16. T. MIKÚŠ (TRŠKA), 24. Fořt (T. MIKÚŠ, TRŠKA), 31. Kubiš (T. MIKÚŠ) – 21. a 57. Bukarts, 25. a 47. Krenželok, 15. Bernovský, 33. Fridrich

Mountfield Hradec Králové - Energie Karlove Vary 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Góly: 4. McCormack (CINGEL), 13. Orsava, 39. Blain – 21. Vondráček, 50. Rachůnek

Bílí Tygři Liberec - Rytíři Kladno 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Góly: 4. Klepiš, 20. Birner, 50. Filippi - 12. Jágr, 34. Kristo

Sparta Praha - Oceláři Třinec 4:7 (1:1, 2:4, 1:2)
Góly: 3. Moravčík, 24. Chlapík, 30. Vitouch, 52. Thorell – 28. a 60. HREHORĆÁK, 19. Hrňa (MARCINKO), 21. Kundrátek, 27. Růžička (MARCINKO), 31. Kovařčík, 49. Nestrašil

Viac o téme: Jaromír Jágr HC Sparta Praha HC Oceláři Třinec Patrik Hrehorčák
  • Zdroj: TASR, Športky