Senzačná víťazka US Open už nemala byť na kurte: Babka ju takmer pripravila o historický triumf!

Britská tenistka Emma Raducanuová sa stala víťazkou ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji US OpenBritská tenistka Emma Raducanuová sa stala víťazkou ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji US Open Zdroj: SITA/AP/Elise Amendola

LONDÝN - Babka čerstvej víťazky US Open Emmy Raducanuovej chcela, aby jej vnučka po zdravotných problémoch vo Wimbledone ukončila profesionálnu kariéru. Britská tenistka odstúpila v júli počas osemfinálového zápasu s Austrálčankou Ajlou Tomljanovičovou pre problémy s dýchaním.

Osemdesiatosemročná Niculina Raducanuová v rozhovore pre Daily Mail priznala, že po udalostiach v Londýne povedala, že "zdravie jej vnučky je dôležitejšie ako sláva". Našťastie rodičia 18-ročnej Britky, Rumun Ian (syn Niculiny) a Číňanka Renee rady starej mamy nepočúvali a ich dcéra sa napokon stala senzačne ako prvá kvalifikantka v histórii grandslamovou víťazkou.

Britská tenistka Emma Raducanuová Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Elise Amendola

Niculina Raducanuová má so svojou vnučkou veľmi dobrý vzťah a sú v pravidelnom kontakte. Emma ju tento rok navštívila v Bukurešti a potom babku privítala v rodinnom dome v Anglicku. Po odstúpení jej vnučky vo Wimbledone bola veľmi vystrašená. "Povedala som jej rodičom, aby skončila s tenisom. Veď čo keď sa Emme niečo stane? Zdravie je dôležitejšie ako sláva," prezradila podľa AFP Niculina, čo povedala svojmu synovi a neveste počas návštevy v Rumunsku.

Finále ani nesledovala

Babička ďalej prezradila, že finálový zápas svojej vnučky na US Open radšej nepozerala. "Moje srdce by to nevydržalo. Vedela som, že to bude ťažký zápas a veľké nervy. Na druhý deň som si pozrela správy a bola som šťastná, že to Emma v zdraví zvládla (pozn. red.: vo finále zdolala Kanaďanku Leylah Fernandezovú 6:4, 6:3). Bola som šťastná aj za svojho syna, bol veľmi pyšný. Bol by veľmi sklamaný, keby to po všetkej námahe, ktorú do toho vložili, nevyšlo. Som na Emmu veľmi hrdá, ale nikomu nehovorím, že som babka grandslamovej víťazky. Som veľmi skromná žena a nemusím sa nikomu chváliť," dodala Niculina Raducanuová.

Britská tenistka Emma Raducanuová Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

Viac o téme: Emma Raducanuová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy