Gombos zmietol jedného z najlepších tenistov sveta: Najväčšie víťazstvo v mojej kariére!

Na snímke slovenskí reprezentanti  oslavujú víťazstvo 3:1 v zápase 1. svetovej skupiny Davisovho pohára v tenise Slovensko - ČileNa snímke slovenskí reprezentanti oslavujú víťazstvo 3:1 v zápase 1. svetovej skupiny Davisovho pohára v tenise Slovensko - Čile Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Slovenskí tenisti vyhrali v dueli 1. svetovej skupiny Davisovho pohára v bratislavskom NTC nad Čile 3:1. O rozhodujúci tretí bod pre domáce farby sa postaral Norbert Gombos, ktorý v súboji tímových jednotiek po výbornom výkone deklasoval Cristiana Garina 6:0, 6:1. O tom, či Slováci postúpia priamo do februárovej kvalifikácie o finálový turnaj, rozhodnú výsledky ďalších víkendových stretnutí.

"Ani neviem opísať svoje pocity. Som stále na Mount Evereste. Bol to životný zápas, všetko mi padalo, som nesmierne šťastný. Veľká vďaka celému tímu. To je tak, keď sa človek dobre cíti a nálada je výborná. Musím uznať, že toto je najväčšie víťazstvo v mojej kariére. Som rád, že máme šancu bojovať o Madrid. Sústredil som sa na seba, aby som pokračoval v takejto hre. Od základnej čiary som mal pocit, že nemôžem prehrať žiadnu loptu. Dobre som sa pohyboval. Pomohlo mi do pohody, že som vyhral prvý set 6:0. Hral som ešte lepšie ako včera," povedal víťaz v prvej reakcii pre RTVS.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Norbert Gombos Cristian Garin
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy