VIDEO Pospíšil sa po takmer pol roku vrátil gólovo, v nováčikovskom kempe NHL skóroval aj Čajkovič

Maxim Čajkovič v drese TampyMaxim Čajkovič v drese Tampy Zdroj: Profimedia

NEW YORK - Dvaja slovenskí hokejisti Maxim Čajkovič a Martin Pospíšil sa v noci na nedeľu strelecky presadili v prípravných zápasoch v rámci nováčikovských kempov klubov NHL.

Čajkovič prispel gólom a asistenciou k víťazstvu domácej Tampy Bay Lightning nad Nashvillom Predators 5:2 na turnaji nádejí Prospect Showcase. Dvadsaťročný krídelník uzavrel necelých sedem minút pred koncom skóre duelu.

Pospíšil sa podieľal jedným gólom na výhre Calgary Flames v prípravnom stretnutí s Edmontonom Oilers (4:3). Na konci prvej tretiny poslal svoj tím v presilovke do vedenia 3:1, keď zblízka dorazil do bránky strelu Dmitrija Zavgorodného.

Dvadsaťjedenročný útočník odohral prvý zápas po takmer pol roku. Minulú sezónu mu predčasne ukončili zdravotné problémy, keď k dlhšie plánovanej operácii ramena nečakane pribudlo aj marcové zranenie kolena. Po zraneniach sa dlhšie zotavoval, pred zápasom s Oilers trénoval naplno iba štyri týždne.