VIDEO Ronaldo strieľa góly, on stále čaká: Nahnevaný Messi odmietol podať ruku trénerovi!

Lionel Messi nebol nadšený zo striedaniaLionel Messi nebol nadšený zo striedania Zdroj: SITA/AP/Francois Mori

PARÍŽ - Futbalisti Paríž St. Germain otočili stretnutie 6. kola francúzskej ligy s Lyonom a po víťazstve 2:1 zostali v súťaži naďalej stopercentní. O troch bodoch pre domácich rozhodol v druhej minúte nadstaveného času Mauro Icardi. Tím z hlavného mesta tak drží na čele súťaže päťbodový náskok pred druhým Marseille, ktoré porazilo 2: 0 Rennes.

Tréner PSG Mauricio Pochettino nasadil do základnej zostavy opäť hviezdneho Lionela Messiho, ktorý tak po odchode z Barcelony zažil debut pred parížskymi fanúšikmi. V 37. minúte navyše mohol streliť aj svoj prvý gól v PSG, jeho strela z priameho kopu však opečiatkoval len spojnicu tyče a brvna.

Argentínska hviezda ani celé stretnutie nedohrala. Pochettino sa rozhodol striedať ľavonohého virtuóza v 76. minúte, čo sa Messimu vôbec nepáčilo. Dôkazom toho bol aj moment, kedy mieril na lavičku a odmietol podať ruku argentínskemu trénerovi.

"Máme pred sebou ťažké zápasy a ja som sa rozhodol Messiho šetriť. Každý vie, že máme nabitú súpisku a ja musím robiť tieto zložité rozhodnutia," obhájoval striedanie Pochettino.

Lionel Messi si štart v drese PSG predstavoval učite inak. Zatiaľ čo on na svoj prvý zásah v novom pôsobisku stále čaká, jeho odveký rival Cristiano Ronaldo hviezdi v drese Manchestru United. V troch vystúpeniach za červených diablov strelil už štyri góly.

Viac o téme: Lionel Messi Paríž Saint Germain Mauricio Pochettino
  • Zdroj: ČTK, Športky