Cristiano Ronaldo naletel podvodníčke okrádajúcej hviezdy: Aj CR7 prišiel o poriadny balík!

Frustrovaný Cristiano RonaldoFrustrovaný Cristiano Ronaldo Zdroj: SITA/AP/Ian Walton

MANCHESTER - Aj hviezdny Cristiano Ronaldo naletel 53-ročnej cestovnej agentke Marii Silvaovej, ktorá ho podvodmi obrala o balík peňazí. Klenot Manchestru United ale nebol jedinou hviezdou, ktorú podvodníčka okradla.

Podvodníčka zneužila dôveru portugalskej superstar a v priebehu niekoľkých rokov vykonávala z jeho bankového účtu neodsúhlasené transakcie, vďaka ktorým mal Ronaldo prísť o takmer 300-tisíc eur a to nie je jedinou hviezdou futbalového neba, na ktorej agentka vykonávala podobné podvodné praktiky.

Poskytol jej číslo kreditky aj bezpečnostný PIN

Správu priniesol renomovaný portugalský denník Journal de Noticias, ktorý uvádza, že podvodníčka pracovala pre firmu GEOSTAR, kde mala na starosti VIP klientelu. Aj preto jej Ronaldo medzi rokmi 2007-2010 bezvýhradne dôveroval a poskytol jej číslo svojej virtuálnej kreditnej karty aj bezpečnostný PIN.

Agentka zneužívala dôveru VIP klientov a prístup k ich financiám na vlastné obohacovanie sa, keď si platby zákazníkov nechávala namiesto firemného účtu posielať na svoj súkromný osobný účet. Chýbajúce sumy potom platila z účtov VIP klientov ako napríklad Ronalda, ktorý tak zaplatil stovky ciest po Portugalsku a celom svete. V priebehu troch rokov tak klenot United prišiel o asi 295 tisíc eur. 

Frustrovaný Cristiano Ronaldo Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Ian Walton

Okradla aj ďalších 

Silvaová sa zameriavala na Portugalčanov, keď okrem Ronalda podobne okradla aj jeho bývalého spoluhráča v United aj repre Naniho, tiež futbalistu tureckého Kayserisporu Manuela Fernandesa a napríklad aj futbalového agenta Jorgeho Mendesa. 

Prvýkrát sa ňou polícia začala zaoberať už pred desiatimi rokmi, po vypočutí v roku 2013 o štyri roky neskôr v januári 2017 na súde sama priznala svoje podvody. Obžalovanej bol následne uložený podmienečný trest na štyri roky po tom, čo súhlasila so zaplatením časti odcudzených peňazí bývalému zamestnávateľovi a cestovka okradnutým klientom postupne spláca dlžoby.

Všetky peniaze utratila

Mierne poľahčujúcou okolnosťou na súde bola aj diagnóza podvodníčky, ktorej diagnostikovali kompulzívnu poruchu, ktorá znamená, že človek nedokáže kontrolovať svoje výdavky. Silvaová všetky podvodmi získané peniaze utratila a podľa portugalského zdroja sa aktuálne živí ako upratovačka. 

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Manchester United Marie Silvaová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy