Vírus si ju našiel: Plne zaočkovanú olympijskú šampiónku hospitalizovali s COVID-19

Austrálska plavkyňa Madison WilsonováAustrálska plavkyňa Madison Wilsonová Zdroj: SITA/AP/Michael Sohn

RÍM - Austrálsku plavkyňu Madison Wilsonovú hospitalizovali v Taliansku s ochorením COVID-19. Dvojnásobná olympijská šampiónka v štafete na 4x100 m voľný spôsob musela pre chorobu odstúpiť z víkendových pretekov Medzinárodnej plaveckej ligy v Neapole.

Dvadsaťsedemročná Wilsonová skončila v nemocnici, hoci je plne zaočkovaná a počas súťaží dodržiavala prísne covid-ové protokoly. Na Instagrame zavesila fotografiu z nemocničnej postele. "Cítim, že som mala smolu, no toto je budíček. COVID je vážna vec a keď to dostanete, môže vás to tvrdo zasiahnuť. Bola by som hlúpa, ak by som nepovedala, že ma to vystrašilo. Beriem si čas na oddych a som si istá, že budem čoskoro pripravená na návrat," uviedla na sociálnej sieti členka tímu LA Current.

Wilsonová má už najhoršie za sebou a očakáva plné zotavenie. V nemocnici však ešte absolvuje niekoľko vyšetrení a pobudne istý čas na pozorovaní. "Hoci mám dve dávky vakcíny a dodržiavala som preventívne opatrenia ISL, vírus si ma našiel. Mám za sebou pár šialených mesiacov a myslím si, že pre fyzické a psychické vyčerpanie som bola náchylnejšia na chorobu," citovala ju agentúra DPA.

Okrem zlatých medailí na 4x100 m v.sp. na OH 2016 a 2020 získala Wilsonová v štafetách aj striebro v Riu a bronz v Tokiu. V zbierke má aj tri tituly majsterky sveta.

Viac o téme: Madison Wilsonová
  • Autor: © Zoznam
  • Instagram/madiwilson
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy