ME v malom futbale v Košiciach sa tento rok neuskutočnia: Zdravie hráčov musí byť našou prioritou

Prezident Slovenského zväzu malého futbalu Peter KrálikPrezident Slovenského zväzu malého futbalu Peter Králik Zdroj: EMF EURO 2021

KOŠICE - Majstrovstvá Európy v malom futbale v Košiciach (EMF EURO 2021) sa z dôvodu nepriaznivej pandemickej situácie tento rok neuskutočnia. Výkonný výbor Európskej federácie malého futbalu (EMF) sa po preskúmaní súčasnej situácie v Európe a na Slovensku a na základe diskusií s miestnymi zdravotníckymi orgánmi rozhodol spolu s organizačným výborom ME preložiť šampionát na budúci rok. Jeho dejiskom zostanú Košice.

Turnaj sa mal uskutočniť od 30. októbra do 6. novembra v Steel aréne. "Zdravie hráčov, organizátorov a priaznivcov musí byť našou prioritou číslo jeden a v tomto duchu je momentálne jediným riešením odložiť turnaj na budúci rok. Žiaľ, prípadov na Slovensku a v košickom regióne pribúda a situácia môže podľa odborníkov práve o niekoľko týždňov kulminovať," uviedol v tlačovej správe Peter Králik, prezident Slovenského zväzu malého futbalu a zároveň predseda organizačného výboru EMF EURO.

Organizácia veľkých podujatí so zahraničnou účasťou nie je v dnešnej dobe jednoduchá. "Posledné týždne sme dôkladne sledovali situáciu a možný vývoj. Niekoľkokrát sme preberali možné scenáre a alternatívy aj so zástupcami mesta Košice, boli sme v kontakte s Ministerstvom školstva, vedy a výskumu a športu, regionálnym úradom verejného zdravotníctva, generálnym partnerom Niké a najmä Európskou federáciou v malom futbale. Žijeme však v dobe, kedy sa dá ťažko predpovedať, čo bude o týždeň, a môžeme len predpokladať, čo bude o necelých šesť týždňov, kedy mali začať ME s 24 krajinami od Slovenska, cez Srbsko, Anglicko až po Rusko, Kazachstan či Turecko. Pandemická situácia sa zhoršuje každým dňom nielen v Košiciach, ale aj v ostatných krajinách a nechceli sme sa dostať do bodu, kedy by šampionát nebolo možné ani len zorganizovať, alebo, hoci by bola organizácia možná, tak s alternatívnym či obmedzeným počtom tímov či hráčov. Nakoniec sme sa teda spoločne zhodli, že posun šampionátu je najprijateľnejšou alternatívou."

ME v malom futbale Galéria fotiek (2) Zdroj: EMF EURO 2021

Králik priznal, že odklad ME je pre organizačný tím istým sklamaním: "Tvrdo a dlho sme pracovali na uskutočnení šampionátu a prakticky všetko bolo pripravené, no na druhej strane je to pre nás ešte väčšia výzva a odhodlanie do prvej polovice budúceho roka, kedy sa má podujatie odohrať."

Slovenskí reprezentanti si tak na vystúpenia pred domácimi fanúšikmi ešte musia počkať. Organizačný výbor verí, že situácia sa zlepší a zápasy európskeho šampionátu si budúci rok budú môcť vychutnať plné tribúny košickej Steel arény. "Organizačný tím odviedol doteraz skvelú prácu, aby sa pre našich členov pripravilo čo najlepšie podujatie, ale, bohužiaľ, v týchto pandemických časoch by si mal každý uvedomiť, že všetci musíme niečo obetovať, aby sme dosiahli čo najlepší výsledok. A ten najlepší výsledok ešte len príde," dodal Králik.

Viac o téme: Slovensko EMF EURO 2021
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy