Bez očakávaní, iba nohy a srdce. Saganov konkurent sa vracia do pelotónu

Mathieu Van Der PoelMathieu Van Der Poel Zdroj: SITA/AP/Christophe Ena

BRUSEL - Holandská hviezda Mathieu van der Poel sa po problémoch s chrbtom predstaví na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v Belgicku. Dvadsaťšesťročný univerzál nepretekal na ceste od začiatku júla, kedy odstúpil z Tour de France, aby sa mohol pripraviť na olympijské preteky horských bicyklov.

V Tokiu nakoniec po páde nedošiel. Koncom augusta vynechal svetový šampionát bikerov a až pred týždňom sa objavil na troch menších jednorazových cestných pretekoch v Belgicku.

"Mathieu nemal ideálnu prípravu na majstrovstvá sveta, ale rozhodne dodá nášmu tímu iný rozmer a zvýši naše šance na úspech. Možno nebude kvôli tým zdravotným problémom veľkým favoritom, ale rozhodne si zaslúži pozornosť. Som rád, že pôjde," uviedol reprezentačný kouč Koos Moerenhout .

Štvornásobného majstra sveta v cyklokrose Van der Poela začali trápiť bolesti chrbta od májových pretekov Svetového pohára horských bicyklov v Albstadte. Podľa holandských médií súviseli so zmenou posedu pri prechode z cestného na horský bicykel.

Mathieu Van der Poel Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Thibault Camus

Zakaždým chce vyhrať

Na prelome augusta a septembra mal Van der Poel obhajovať víťazstvo na etapových pretekoch Binck Bank Tour, ale k súťaženiu sa vrátil až pred týždňom. V Antverpách vyhral a svoju formu otestoval ešte v ďalších dvoch štartoch, po ktorých sa rozhodol, že na svetovom šampionáte pôjde.

"Zakaždým chce vyhrať. Keby si nemyslel, že má šancu, tak by neštartoval. To značí veľkého šampióna. V posledných týždňoch sa presvedčil, že chrbát drží, a mohol zase zabrať. Keby to zdravotne nezvládol, nerobil by to," povedal tréner Moerenhout . Pretekmi mužov MS tradične vyvrcholia v nedeľu, kedy absolvujú na trase z Antverp do Leuven 268 kilometrov.

Viac o téme: Mathieu van der Poel
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články