Raducanuová si získala srdcia britských fanúšikov, Murray dvíha varovný prst

Britská tenistka Emma RaducanuováBritská tenistka Emma Raducanuová Zdroj: SITA/AP/Evan Agostini/Invision

LONDÝN - Briti by podľa bývalej svetovej jednotky Andyho Murrayho mali naplno využiť nečakaný triumf Emmy Raducanuovej na US Open a sprístupniť tenis širším vrstvám, aby nabudúce nemuseli na grandslamový titul čakať tak dlho. Zároveň uviedol, že osemnásťročnej nádeji nemieni dávať žiadne rady, ak ho o to sama nepožiada.

"Nikdy som nemal rád, keď niekto z bývalých britských tenistov po každom zápase hovoril, čo som mal alebo nemal urobiť. Vždy mi to prišlo hrozne otravné a nechcem sa správať rovnako," povedal tridsaťštyriročný víťaz troch grandslamov, ktorý v roku 2012 po 76 rokoch ukončil čakanie Britov na mužského šampióna na niektorom z turnajov "veľkej štvorky".

"Pre krajinu, ktorá hostí najväčší turnaj na svete a rozhodne netrpí nedostatkom peňazí, to je každopádne málo," povedal Murray novinárom pred turnajom v Métach, kde dostal divokú kartu a v prvom kole sa stretne s Francúzom Ugom Humbertom.

Britská tenistka Emma Raducanuová Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Elise Amendola

Šport pre bohatých?

Murraymu sa nepáči, že tenis je v Británii braný ako šport pre bohatých. "Ak máte imidž, že váš šport je príliš nákladný, určite to veľa ľudí vrátane rodičov odradí," povedal Murray. "Teraz je ten pravý čas na zmenu, aby sa zabezpečilo, že čakanie na ďalší grandslam nebude tak dlhé," dodal.

Raducanuová sa v New Yorku stala prvou tenistkou, ktorá získala grandslamový titul po postupe z kvalifikácie. V desiatich zápasoch nestratila ani set a po finálovej výhre nad o rok staršou Kanaďankou Leylah Fernándezovou ovládla grandslam ako prvá Britka po 44 rokoch. Pred ňou to naposledy dokázala Virginia Wadeová, víťazka Wimbledonu v roku 1977.

Viac o téme: Andy Murray Emma Raducanuová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy