Rekordman v skokoch na lyžiach: Gregor Schlierenzauer ukončil kariéru

Gregor Schlierenzauer Gregor Schlierenzauer Zdroj: SITA

VIEDEŇ - Víťaz rekordných 53 pretekov Svetového pohára v skokoch na lyžiach Rakúšan Gregor Schlierenzauer ukončil kariéru. Tridsaťjedenročný majster sveta, olympijský víťaz a dvojnásobný šampión SP, ktorý sa po nepodarenej predchádzajúcej sezóne nedostal do reprezentácie, to oznámil na svojom webe.

"Oheň, ktorý vo mne vždy horel len pre šport, teraz planie pre iné výzvy, ktoré predo mnou stoja. Novú kapitolu otváram s nadšením a zvedavosťou," uviedol Schlierenzauer v závere dlhého bilančného textu.

Veľké krištáľové glóbusy získal v rokoch 2009 a 2013, dvakrát triumfoval aj na Turné štyroch mostíkov. Jediný individuálny titul v skokoch na lyžiach vybojoval v roku 2011 na veľkom mostíku, o tri roky skôr ovládol aj MS v rokoch. Olympijské zlato získal v súťaži družstiev vo Vancouveri 2010, odkiaľ má aj dva individuálne bronzy.

Rodák z Innsbrucku vyhral prvé preteky SP pred sedemnástymi narodeninami a vďaka 53 prvenstvám v elitnom seriáli prekonal rekord fínskej legendy Mattiho Nykanena. Poslednú výhru slávil v decembri 2014 v Lillehammeri a stupeň víťazov o niekoľko dní neskôr druhým miestom v Nižnom Tagile.

Od tej doby sa aj vinou opakovaného zranenia kolien trápil. V uplynulom ročníku získal len osem bodov a vo februári sezónu predčasne ukončil. Ak by pokračoval v kariére, musel by sa pripravovať na vlastné náklady.

Viac o téme: Gregor Schlierenzauer
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy