Buchinger o zážitkoch s vážením: Najprv šiel do nemocnice a o deň sa vrátil vo forme!

Ivan Buchinger sa stal novým šampiónom OktagonuIvan Buchinger sa stal novým šampiónom Oktagonu Zdroj: Oktagon MMA

BRATISLAVA - Pred posledným galavečerom Oktagon 27 mali mnohí zápasníci organizácie problém s váhou. Reč je o Vojtovi Barboríkovi, Františkovi Fedorovi či Gáborovi Borárosovi. K tejto situácii sa vyjadril aj dvojnásobný šampión Oktagonu Ivan Buchinger, ktorý osobne s váhou problémy nemá.

"Z mojej strany, pre mňa je to neprofesionalizmus. Keď mám mať zápas, tak sa ja osobne sústredím na váhu a potom na zápas. Neviem s čím mali problém, prečo sa im to nepodarilo. Ja to všetko robím sám, pretože moje telo je na to zvyknuté. Neraz sa mi stalo, že môj súper nevedel zhodiť váhu a zobrali ho do nemocnice a potom na druhý deň prišiel na zápas a bol vo forme, niektorí sú ako robokop. Je to umenie pre nich schudnúť do váhy a potom znova nabrať," konštatoval Buchinger, ktorý sa vo výpovedi zameral na seba. 

Buchinger po víťazstve nad Barboríkom po náročnom zápase by chcel čo najrýchlejšie dostať príležitosť bojovať o tretí opasok, konkrétne vo welterovej váhe. V nej je aktuálnym šampiónom Dávid Kozma. 

Viac o téme: Ivan Buchinger Oktagon MMA
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy