Nie sú zaočkovaní, nemôžu hrať: Hviezdy NBA majú zakázaný vstup do hál

Hráč Brooklynu Nets Kyrie Irving (vľavo) strieľa na kôš cez Luka Dončiča z Dallasu MavericksHráč Brooklynu Nets Kyrie Irving (vľavo) strieľa na kôš cez Luka Dončiča z Dallasu Mavericks Zdroj: TASR/AP/Tony Gutierrez

NEW YORK - Basketbalová hviezda Kyrie Irving nemá očkovanie proti koronavírusu, ktoré pritom potrebuje, aby mohol hrať domáce zápasy v hale Brooklyn Nets. V tíme Golden State Warriors je v rovnakej situácii podľa amerických médií Andrew Wiggins. Miestne nariadenia v New Yorku a San Franciscu vyžadujú aspoň jednu dávku pre povolenie na vstup do hál. Výnimku možno získať zo zdravotných alebo náboženských dôvodov.

Generálny manažér Nets Sean Marks tento týždeň pripustil, že nie všetci hráči Brooklynu sú zaočkovaní. Nikoho však nemenoval. "Ale veríme, že kemp začneme so všetkými," uviedol. Prvý týždeň kempu majú Nets naplánovaný v San Diegu a úvodný prípravný zápas zohrajú v Los Angeles, kde tieto reštrikcie neplatia.

Wiggins vakcínu proti Covidu-19 dlhodobo odmieta. Vedenie Warriors mu podľa denníka San Francisco Chronicle vyrokovalo schôdzku s lekárom, aby sa ho pokúsil presvedčiť k zmene názoru, ale jednotka draftu z roku 2014 trvá na svojom.

Viac o téme: Kyrie Irving Brooklyn Nets Golden State Warriors Andrew Wiggins
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy