VIDEÁ, ktoré vám hneď zlepšia náladu: Federer, Nadal či Djokovič zbúrali internet

Roger Federer a Rafael Nadal počas Laver Cupu 2019Roger Federer a Rafael Nadal počas Laver Cupu 2019 Zdroj: Reprofoto YouTube/Laver Cup

BOSTON - Už dnes v bostonskej hale TD Garden štartuje dlho očakávaný štvrtý ročník tenisového turnaja dvoch tímov, svetového a európskeho - Laver Cup. V nomináciách nehrajúcich trénerov Björna Borga a Johna McEnroea nájdeme množstvo kvalitných hráčov vrátane čerstvého šampióna z US Open Daniila Medvedeva, olympijského víťaza z Tokia Alexandra Zvereva či známeho tenisového búrliváka Nicka Kyrgiosa.

Aj v tomto roku sú favoritom modrí, hoci v Bostone prvýkrát nenastúpi ani jeden z hviezdnej trojice Švajčiar Roger Federer, Španiel Rafael Nadal a Srb Novak Djokovič. Aktuálna svetová jednotka bola súčasťou Laver Cupu v roku 2018, Nadal má za sebou dve účasti a Federer, ktorý prestížnu súťaž spoluzakladal, nechýbal zatiaľ ani raz. 

Turnaj, ktorý nesie meno legendárneho Austrálčana Roda Lavera, vznikol len pred štyrmi rokmi, no aj napriek svojej krátkej existencii si získal milióny priaznivcov a dokonca aj viacerí hráči sa netaja tým, že je to ich najobľúbenejšie podujatie v roku. 

Nečudo. Laver Cup nie je skúpy na fantastický tenis, ale ani na zábavné, či dokonca kuriózne momenty, aké by sme na bežných turnajoch zaznamenali len veľmi ťažko. Veď uznajte, mať možnosť vidieť Federera s Nadalom či Federera s Djokovičom na jednej strane kurtu, nie je každodenná záležitosť. 

Zaspomínajme si na najzaujímavejšie momenty v histórii Laver Cupu! 

Legenda reční o legende...

Roger, prosím, dáte mi autogram?

Rafa, jedného dňa tromfneš aj strýka Toniho!

Sascha, počúvaš ma?

Fedal v plnej paráde

Laver Cup spojil aj Federera s Djokovičom

Ked ti radia Roger s Rafom, nastraž uši...

Kyrgiosov najobľúbenejší turnaj v roku? No predsa Laver Cup!

Tu naozaj niet čo dodať...

Viac o téme: Rafael Nadal Roger Federer John McEnroe Nick Kyrgios Björn Borg Alexander Zverev Laver Cup
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/Laver Cup, Sport360; Twitter/ATP Tour; Facebook/Laver Cup
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy