Stoch vysvetlil, prečo zamieril do Liberca: Je to možno moja posledná šanca!

Miroslav Stoch v drese FC Slovan LiberecMiroslav Stoch v drese FC Slovan Liberec Zdroj: fcslovanliberec.cz

LIBEREC - Za možno poslednú šancu označil futbalista Miroslav Stoch svoj nový angažmán v Liberci, kam prestúpil v tomto týždni ako voľný hráč. Bývalého slovenského reprezentanta oslovil predovšetkým záujem trénera Ľuboša Kozla a Stoch verí, že sa po konci v poľskom Lubine vráti čoskoro do kondície, aby mohol Slovanu pomôcť v ligových bojoch. Zároveň sa netají, že by ešte rád zabojoval o zahraničný angažmán.

"Oslovil ma hlavne veľký záujem trénera, ktorý mi osobne volal, čo sa mi stalo možno prvýkrát v živote. Dal mi čas na rozmyslenie a potom som sa vyjadril, že do toho idem a nechcem ďalej čakať. Nejaké ponuky boli, niečo sa riešilo, niečo padlo a niečo som zase odmietol ja. Nakoniec do hry vstúpil Liberec, ktorý ma oslovil hlavne prístupom trénera," uviedol Stoch v rozhovore na klubovom webe.

Bývalý stredopoliar Chelsea, Fenerbahce, pražskej Slavie alebo PAOKu Solún hral naposledy v poľskom Lubine. Po vypršaní zmluvy sa pripravoval v treťoligovej Motorlete Praha. Na Liberci, kde podpísal zmluvu do konca sezóny, sa mu páčili hlavne plány do budúcnosti.

"Tréner mi odovzdal svoju predstavu a víziu, čo sa mi veľmi páčilo. Urobím všetko pre to, aby som sa dostal čo najskôr do tempa. Je to dosť možno moja posledná šanca sa nejako uchytiť. Uvedomujem si to a dám do toho sto percent. Verím , že to vyjde," povedal tridsaťjedenročný ofenzívny futbalista.

Miroslav Stoch Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Kvôli tréningovému manku však zatiaľ nevie, kedy sa v ligovom zápase objaví. "To sa ešte len ukáže. Nemôžem zatiaľ zhodnotiť, budeme sa snažiť, aby som bol pripravený čo najskôr. Uvidíme, trochu mi hrá do kariet, že bude za chvíľu reprezentačná pauza. Dostanem zhruba dva týždne času a počas takej doby sa toho dá strašne veľa stihnúť. Potom už budem v úplne inom stave, než som teraz," mienil Stoch.

Libercu aktuálne patrí v lige s piatimi bodmi 14. miesto. Podľa Stocha však má Slovan na viac. "Štart do sezóny vážne nebol dobrý, ale na to, aké sa tu zišlo mužstvo, verím, že sa situácia bude zlepšovať. A že sa tabuľkou pôjde hore. Ako som hovoril už v predchádzajúcich rozhovoroch, Liberec nepatrí tam, kde sa nachádza, a myslím, že sa bude všetko zlepšovať," vyhlásil bývalý reprezentant.

Zahraničie ho stále láka

Atmosféra v kabíne sa slovenskému futbalistovi páči. "Nálada je úplne fantastická. Stále hrá hudba, vidím úsmevy na tvárach. Som milo prekvapený, aj keď som počul od množstva ľudí, že v Liberci býva nálada stále pozitívna. Verím, že to tak bude pokračovať, posledné víťazstvo určite dodalo pohodu. Čakajú nás teraz ťažké zápasy, uvidíme, či nejaké bodíky získame, alebo nie," povedal Stoch.

Verí, že sa vďaka novému angažmánu presadí aj ďalej. "Netajím sa tým, že by som si chcel ešte vyskúšať zahraničie, ale bude to záležať hlavne na mne a mojich výkonoch. Keď budem hrať dobre, môžem sa niekam dostať. A keď nebudem hrať, nebude to. Varianty sú len dve," dodal rodák z Nitry.

Viac o téme: Slovan Liberec Miroslav Stoch
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy