Bratislava Capitals v gólovej prestrelke: Zápas sa musel rozhodovať až v predĺžení!

Hráči Capitals sa radujú zo vstreleného gólu Hráči Capitals sa radujú zo vstreleného gólu Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA – Hokejisti iClinic Bratislava Capitals zvíťazili v piatkovom zápase 3. kola nadnárodnej IHL na ľade Grazu 6:5 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v 63. minúte kanadský útočník Marc Olivier Roy. Bratislavský tím si pripísal v súťaži tretí triumf zo štyroch duelov.

Graz99ers - iClinic Bratislava Capitals 5:6 pp (2:3, 2:1, 1:1 - 0:1)
Góly: 7. Grafenthin (Ackered, Ograjenšek), 14. Grafenthin (Gordon, Altmann), 26. Grafenthin (Ograjenšek, Martin), 33. Grafenthin (Gordon, Altmann), 43. Alagič (Martin, Ackered) – 4. Snuggerud (Buc), 8. Žerdev (Immo, Roy), 16. Roy (Faith, Sádecký), 30. Immo (Roy, Žerdev), 57. Nanne (Roy), 63. Roy (Immo). Rozhodovali: Smetana, Trigar - Weiss, Zgonc, vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0.

Graz: Peters - Boivin, Blood, Ackered, Kirchschläger, Kernberger, Altmann, Pfeffer – Gordon, Martin, Grafenthin - Ograjenšek, Zalewski, Hjalmarsson - Alagič, Schiechl, Kainz - Maurer, Krainz, Pesendorfer

iClinic Bratislava Capitals: LaCouvee – Carson, Jardine, Chovan, Snuggerud, Nanne, Fereta, Zeleňák – Žerdev, Roy, Eriksson Immo – Valkvae Olsen, Arniel, Faith – Sádecký, Buc, Bondra – Škvarek, Mrázik, Hudec

Diváci v Grazi videli 11 gólov a strelecké preteky, v ktorých ani jeden tím neviedol viac ako o jeden zásah. Domáci dokázali štyrikrát odpovedať na gól bratislavského tímu a v úvode tretej tretiny sa prvýkrát dostali do vedenia 5:4. Americký obranca Tyler Nanne však v 57. min zariadil predĺženie a v ňom rozhodol Roy. Kanaďan k úspechu Capitals prispel primárnym spôsobom, keď si na svoje konto pripísal celkovo dva góly a tri asistencie.