VIDEO V hľadisku sedel aj Federer: Tím Európy vykročil za štvrtým triumfom na Laver Cupe

Roger Federer a Andy Roddick počas Laver Cupu 2021Roger Federer a Andy Roddick počas Laver Cupu 2021 Zdroj: SITA/AP/Elise Amendola

BOSTON - Tenisti výberu Európy viedli po prvom dni Laver Cupu 2021 v Bostone nad tímom zvyšku sveta 3:1. Prvý bod pre európsky tím vybojoval v TD Garden Nór Casper Ruud, ktorý zdolal domáceho Američana Reillyho Opelku 6:3, 7:6 (4).

Ďalšie dva body pridali vo dvojhrách Talian Matteo Berrettini a Rus Andrej Rubľov. Výberu sveta sa podarilo v piatok už len znížiť stav vo štvorhre, keď John Isner s Denisom Shapovalovom zvíťazili nad duom Berrettini, Alexander Zverev 4:6, 7:6 (2), 10:1.

Štvrtý ročník Laver Cupu odštartoval bez veľkých mien, prvýkrát sa turnaj musí zaobísť bez kompletnej "veľkej trojky" Novak Djokovič, Roger Federer a Rafael Nadal. Federer, ktorý vznik Laver Cupu inicioval a je jeho spolumajiteľom, je rovnako ako Nadal stále medzi zranenými. Djokovič po mimoriadne náročnom priebehu sezóny účasť na turnaji odmietol. Tím Európy vyhral predošlé tri edície prestížneho podujatia.

Svet - Európa 1:3

Reilly Opelka (USA) - Casper Ruud (Nór.) 3:6, 6:7 (4)

Felix Auger-Aliassime (Kan.) - Matteo Berrettini (Tal.) 7:6 (3), 5:7, 8:10

Diego Sebastian Schwartzman (Arg.) - Andrej Rubľov (Rus.) 6:4, 3:6, 9:11

John Isner, Denis Shapovalov (USA/Kan.) - Matteo Berrettini, Alexander Zverev (Tal./Nem.) 4:6, 7:6 (2), 10:1

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 37
Viac o téme: Rafael Nadal Roger Federer John Isner Félix Auger-Aliassime Andrej Rubľov Alexander Zverev Laver Cup Diego Schwartzman Matteo Berrettini Reilly Opelka Casper Ruud TD Garden Ovak Djokovič
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/Eurosport, Laver Cup
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy