VIDEO Manchester City vrátil Chelsea prehru z finále LM, trápenie United pokračuje

Gabriel Jesus oslavuje gól so spoluhráčmiGabriel Jesus oslavuje gól so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Alastair Grant

LONDÝN - Futbalisti majstrovského Manchestru City triumfovali v sobotňajšom šlágri 6. kola najvyššej anglickej súťaže na pôde londýnskej Chelsea 1:0. Jediný gól strelil krátko po zmene strán Gabriel Jesus a "Citizens" sa bodovo dotiahli na svojho súpera. Trinásť bodov má na konte aj Manchester United, ktorý takisto utrpel prvú prehru v ligovej sezóne, keď doma podľahol Aston Ville 0:1.

Rozhodujúci moment prestížneho duelu na Stamford Bridge prišiel v 53. minúte. Gabriel Jesus sa po akcii hostí po rohovom kope dostal k lopte v šestnástke, zorientoval sa proti presile protihráčov a pomedzi nich z otočky skóroval. Obhajca titulu sa vďaka jeho zásahu vyšvihol na druhé miesto tabuľky práve pred Chelsea, ktorá má na konte o jediný gól horšie skóre. Štvrtý je Manchester United, ten si domáci súboj s Aston Villou pokazil v úplnom závere. Najprv inkasoval v 88. minúte od Kortneyho Hauseho a v nadstavenom čase nepremenil jedenástku Bruno Fernandes.

FC Watford remizoval doma s Newcastleom United 1:1. Za domácich hral do 64. minúty slovenský stredopoliar Juraj Kucka, v zostave hostí pre zranenie opäť absentoval brankár Martin Dúbravka.

Premier League - 6. kolo:
FC Chelsea - Manchester City 0:1 (0:0)
Gól: 53. Gabriel Jesus

Manchester United - Aston Villa 0:1 (0:0)
Gól: 88. Hause

FC Everton - Norwich City 2:0 (1:0)
Góly: 29. Townsend (z 11 m), 77. Doucoure

Leeds United - West Ham United 1:2 (1:0)
Góly: 19. Raphinha - 67. Firpo (vlastný), 90. Antonio

Leicester City - FC Burnley 2:2 (1:2)
Góly: 37. a 85. Vardy - 12. Vardy (vlastný), 40. Cornet

FC Watford - Newcastle United 1:1 (0:1)
Góly: 72. Sarr - 23. Longstaff
/J. Kucka (Watford) hral do 64. min - M. Dúbravka (Newcastle) pre zranenie nefiguroval v zápise o stretnutí/

Viac o téme: Manchester United Manchester City Chelsea FC