Obrovská tragédia na motocyklových pretekoch: Španielsky jazdec (†15) zahynul pri havárii!

Dean Berta Viňales zahynul pri haváriiDean Berta Viňales zahynul pri havárii Zdroj: worldsbk.com

JEREZ - Pätnásťročný španielsky jazdec Dean Berta Viňales zahynul pri havárii v motocyklových pretekoch kategórie Supersport 300 v Jereze. Zvyšný dnešný program na okruhu vrátane ďalšieho dielu majstrovstiev sveta superbikov bol po tragédii zrušený.

Ku karambolu došlo v druhej zákrute okruhu dve kolá pred koncom. Bratranec hviezdy MotoGP Mavericka Viňalesa skončil na zemi a s ním aj ďalší traja jazdci. Španielsky mladík pri havárii utrpel vážne zranenia hlavy a hrudníka a aj napriek okamžitému zákroku záchranárov v lekárskom centre zomrel.

Pri tragickej udalosti bol na trati aj český jazdec Oliver König. "Veľmi ma to zasiahlo. Bol to chlapec, ktorý mal 15 rokov, mal všetko pred sebou. Stalo sa to pár miest za mnou. Všetci sú vo svojich boxoch a je tu veľký smútok," uviedol König vo vyjadrení pre médiá.

Berta Viňales jazdil vo svojej nováčikovskej sezóne v SSP300 za tím Viňales Racing, ktorý vedie Maverickův otec Ángel. Najlepší výsledok zaznamenal v druhom závodu na okruhu v Magny-Cours, kde obsadil štvrté miesto.

Viac o téme: Dean Berta Viňales