Slovenský smútok a obrovská česká radosť: Slafkovský prišiel o zlato na predposlednej bránke!

Alexander Slafkovský prišiel o zlato na predposlednej bránkeAlexander Slafkovský prišiel o zlato na predposlednej bránke Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

ČUNOVO - Slovenský vodný slalomár Alexander Slafkovský získal na MS v Čunove striebornú medailu v C1. Vo finále zaostal za víťazným Čechom Václavom Chaloupkom iba o 15 stotín sekundy. O zlato prišiel na predposlednej bránke s číslom 22, kde zaznamenal ťuk a inkasoval dve trestné sekundy.

Slafkovský získal na svetovom šampionáte tretiu individuálnu medailu v kariére a opäť to bolo striebro. Na druhý stupienok sa postavil už v Prahe 2013 a v Pau 2017. Dvadsaťtriročný Chaloupka si pripísal premiérový úspech na významnom podujatí, vo finále zajazdil čisto. Tretí skončil Nemec Franz Anton s odstupom 2,08 sekundy a dvoma trestnými sekundami.

Václav Chaloupka sa teší Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Vo finále sa predstavil aj druhý slovenský reprezentant Matej Beňuš. Účastník OH 2020 v Tokiu uzavrel výsledkovú listinu desaťčlenného finále, keď minul bránku a dostal penalizáciu 50 sekúnd. Tretí Slovák Marko Mirgorodský nepostúpil zo semifinále.

"V podstate som s jazdou spokojný, ale jedna chyba ma stála medailu. Narazil som do prekážok, preto som netrafil bránku. Som sklamaný, že som doma neuspel. Ale tento rok boli katastrofálne podmienky na tréning," povedal Beňuš po pretekoch.

Slovenský reprezentant priznal, že takú chybu, akú urobil, sa mu nepodarilo spraviť ani v tréningoch: "Mne sa išlo od začiatku dobre, čas som mal dobrý. Ale trať bola zradná a robilo sa veľa chýb. Som sklamaný, ale bola to moja blbosť. Je to škoda, lebo bola úžasná atmosféra."

Na náročnosť trate upozorňovali pretekári už od prvého dňa, nový majster sveta Chaloupka povedal: "Najmä v prvej pasáži je veľa valcov a dajú sa tam vymyslieť rôzne kombinácie. Mne sa trať veľmi páčila, aj keď som nemal veľa času vyskúšať si ju. Ale to čo som tu natrénoval, to som sa snažil využiť na maximum. Finálová trať zodpovedala majstrovstvám sveta a o tom aká bola náročná svedčí to, že aj tí najlepší na svete to pokazili."

C1 muži - finále: 1. Václav Chaloupka (ČR) 92,02 s (0 trestných sekúnd), 2. Alexander SLAFKOVSKÝ (SR) 92,17 (2), 3. Franz Anton (Nem.) 94,10 (2), 4. Nicolas Gestin 94,81 (4), 5. Denis Gargaud Chanut (obaja Fr.) 94,84 (4), 6. Ander Elosegi (Šp.) 95,17 (2), 7. Lukáš Rohan (ČR) 99,15 (0), 8. Adam Burgess (V. Brit.) 105,96 (2), 9. Benjamin Savšek (Slovin.) 141,31 (50), 10. Matej BEŇUŠ (SR) 141,97 (50), ..., semifinále: 30. Marko MIRGORODSKÝ (SR)

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Alexander Slafkovský Václav Chaloupka
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy