VIDEO Čierny deň pre madridských gigantov: Senzačná prehra Atlética a koniec veľkej série Realu

Luis Suárez sa v súboji s Alavesom nepresadilLuis Suárez sa v súboji s Alavesom nepresadil Zdroj: SITA/AP/Alvaro Barrientos

MADRID - Futbalisti Realu Madrid nevyužili šancu výraznejšie zvýšiť svoj náskok na čele tabuľky španielskej La Ligy. Po senzačnej prehre Atlética Madrid na ihrisku posledného Alavesu uhrali doma len bezgólovú remízu s Villarealom. Zaváhania klubov z hlavného mesta využili hráči Sevilly, ktorí zdolali Espanyol 2:0, dostali sa na druhé miesto a navyše majú ešte zápas k dobru.

Real mohol v prípade víťazstva zvýšiť svoj náskok na čele na päť bodov, ale "biely balet" v zápase s Villarealom veľa pekných momentov nepredviedol. Madridčania nenadviazali na suverénne víťazstvo 6:1 nad Mallorkou v strede týždňa. "Je jasné, že to nebol náš najlepší výkon v sezóne," povedal podľa agentúry AFP tréner Carlo Ancelotti. Villareal bol v prvom polčase lepším tímom a hrozil najmä po stranách, kde robili domácim problémy rýchlonohí krídelníci Arnaut Danjuma a Yeremy Pino. Holanďan Danjuma mohol otvoriť skóre, ale šancu mu po peknom prieniku zmaril brankár Thibault Courtois. Neskôr Pino vypracoval dobrú pozíciu pre Paca Alcacera, no ani on neuspel.

Po zmene strán Real prevzal iniciatívu, ale nenašiel recept na prekonanie obrany "žltej ponorky". Nebezpečné hlavičkové pokusy mali najlepší strelec ligy Karim Benzema a Eder Militao, na druhej strane hostia neustále hrozili z brejkov, ďalšie šance mali Danjuma či Pau Torres. V záverečenej štvrťhodine sa na ihrisko dostali aj Eden Hazard a Isco, ktorí zvýšili ofenzívnu silu domácich, ale neujala sa ani hlavička Isca a šanca Viniciusa.

Víťazná šnúra Realu skončila

Real tak zaváhal po päťzápasovej víťaznej sérii a prvýkrát v tejto sezóne vyšiel gólovo naprázdno. V prvých siedmich zápasoch vo všetkých súťažiach prestrieľali Madridčania svojich súperov v pomere 22:8, z toho 21 gólov v úvodných šiestich dueloch La Ligy bol najlepší výsledok od sezóny 1987/88. Villareal je stále bez prehry, ale na konte má len jedno víťazstvo a päť remíz, čo stačí na 10. miesto. "Mrzí nás, že sme doma nevyhrali, ale stretli sme sa so silným súperom, ktorý hrá Ligu majstrov. Nemali sme veľa jasných šancí, oni mali väčšie. Je dôležité, že sme si udržali čisté konto," povedal pre AP brankár Realu Courtois. Jeho tím neprehral v La Lige už 25 zápasov za sebou.

Senzačné zlyhanie obhajcu trofeje

Obhajcovia titulu, hráči Atlética si pripísali prvú prehru v sezóne, keď zakopli na pôde outsidera Deportiva Alaves. Baskický klub vyhral prvý zápas v sezóne a pripísal si prvé body, vďaka čomu sa odlepil z dna tabuľky. Nečakané víťazstvo Alavesu zariadil gólovou hlavičkou už v 4. minúte Victor Laguardia. Alaves pred duelom s Atléticom neskóroval takmer 400 minút. Atlético sa trápilo v útoku, z uplynulých šiestich zápasov vyhrali zverenci Diega Simeoneho len dva a v treťom z posledných štyroch duelov neskórovali.

"V útoku nám chýba kreativita. Nemyslím si, že je problém v systéme. Musíme byť agresívnejší a lepší vo všetkých situáciách," vyhlásil Simeone. Jeho zverencov čaká náročný týždeň. V utorok sa predstavia na ihrisku AC Miláno v Lige majstrov a na budúci víkend privítajú doma v La Lige Barcelonu. V útoku Atlética opäť nastúpilo hviezdne duo Antoine Griezmann - Luis Suárez, ale zápas ani jednému z nich nevyšiel a spoločne vyprodukovali len jednu strelu na bránu. Griezmanna, ktorý v prvých ôsmich zápasoch sezóny neskóroval, výkonom zatienil Argentínčan Ángel Correa, ktorý nastúpil v druhom polčase. Alaves zdolal Atlético prvýkrát od roku 2003. "Hrali dobre, výborne bránili a víťazstvo si zaslúžili," povedal Simeone pre AP na adresu súpera a dodal: "Je normálne, že si v sezóne prejdete ťažšími momentami. Teraz sa to deje nám."

Viac o téme: Carlo Ancelotti Atlético Madrid Diego Simeone Real Madrid CF Deportivo Alaves