VIDEO Barcelona ďalšie zaváhanie nepripustila, Dominik Greif sa dočkal debutu v La Lige

Memphis Depay a brankár Aitor FernándezMemphis Depay a brankár Aitor Fernández Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

MADRID - Slovenský futbalový brankár Dominik Greif zažil debut v španielskej La Lige, v nedeľnom zápase 7. kola nastúpil pri prehre Realu Mallorca s Osasunou Pamplona 2:3. Celý duel odohral aj obranca domácich Martin Valjent.

Nováčik v predchádzajúcom kole prehral na pôde Realu Madrid 1:6 a aj to mohol byť impulz pre trénera Luisa Garciu Plazu, aby urobil zmenu v bránke. Greif nemal ideálny štart, už v 9. minúte ho prekonal strelou spoza šestnástky obranca Jose Angel Cote. O tri minúty neskôr po rohovom kope vyrovnal Dani Rodriguez. Klub z Baleárskych ostrovov sa ujal vedenia v nadstavenom čase prvého polčasu, keď sa opäť po rohovom kope dostala lopta k Fernandovi Niňovi a ten osamotený nezaváhal.

Hostia vyrovnali v 58. minúte, keď Greif nemal nárok na výborne kopnutý priamy kop Iniga Pereza presne do "vinkla". Druhý obrat v zápase zavŕšil v 89. minúte Javier Martinez, ku ktorému sa odrazila lopta v preplnenej šestnástke a z malého vápna prekonal slovenského brankára.

Hráči FC Barcelona, ktorí majú pre nepresvedčivé výkony nôž na krku, zdolali Levante 3:0. Domáci otvorili gólový účet stretnutia na štadióne Camp Nou v 6. minúte, kedy premenil jedenástku faulovaný Holanďan Memphis Depay. Už o osem minút zvýšil na 2:0 po rýchlej akcii jeho krajan Luuk de Jong. Tretí gól videli diváci hlavne vďaka výkonom brankára hostí Aitora Fernandeza až v nadstavenom čase, keď ho prekonal striedajúci Anssumane Fati. Katalánci strácajú po nedeli na lídra Real Madrid päť bodov.

Memphis Depay Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

Real Sociedad San Sebastián natiahol šnúru bez prehry na šesť zápasov, keď zvíťazil nad Elche 1:0.