Slovan v šlágri predviedol v Košiciach dokonalý obrat, iba 16-ročný mladík zariadil triumf Dukly

Vľavo Brant Harris (Bratislava), vpravo brankár Andrej Košarišťan (Košice)Vľavo Brant Harris (Bratislava), vpravo brankár Andrej Košarišťan (Košice) Zdroj: TASR/František Iván

KOŠICE - Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v 2. kole Tipos extraligy na ľade HC Košice 6:3. V stretnutí predviedli dokonalý obrat, keď v 16. minúte prehrávali 0:3, no šiestimi gólmi otočili skóre vo svoj prospech. Slovanisti majú po dvoch kolách plný počet 6 bodov, Košičania sú po dvoch prehrách bez bodu.

Domáci nastúpili na prvý zápas v dresoch s novým logom, ktoré odkazuje na storočnicu hokeja v meste. Úvod zápasu priniesol viacero vylúčení a skóre sa prvýkrát zmenilo počas presilovky Slovana. Neskórovali v nej však hostia, ale domáci, keď McPherson využil chybu brankára Gudlevskisa v rozohrávke - 1:0. Krátko nato hrali tímy so štyrmi korčuliarmi a viac priestoru na ľade využil obranca Tansey, ktorý po Chovanovej prihrávke pohotovo upravil na 2:0. Domáci boli v eufórii a slovanistom dali v prvej tretine lekciu z efektivity. Napriek nižšiemu počtu striel viedli od 16. minúty už 3:0, keď akciu Lapšanského zakončil Klhůfek - 3:0. Hostia reagovali výmenou brankára a výsledkom impulzu bol gól Jääskeläinena v 18. minúte - 3:1.

Hostia v druhej tretine zlepšili výkon na oboch stranách klziska, nedostávali sa pod tlak a snažili sa o vyrovnanie. Ich aktivita priniesla želaný efekt. Presilovku z úvodu druhej časti ešte nevyužili, ale Matoušek v 28. minúte dorazil puk za ležiaceho brankára Košarišťana - 3:2. O necelé dve minúty už bolo vyrovnané, keď sa do listiny strelcov zapísal obranca Valach - 3:3. Slovanisti boli pri chuti, dominovali v dôležitých herných činnostiach a od 33. minúty už viedli, keď MacKenzieho strela prekvapila Košarišťana - 3:4. V 35. minúte spravili domáci jednu z mnohých chýb v defenzíve, keď v strednom pásme nepostrážili Harrisa, ktorého v oslabení ideálne vysunul Takáč a po úniku Kanaďana bolo 5:3 pre Slovan. Po tomto góle došlo k brankárskej zmene aj v košickom tíme.

Diváci na štadióne v Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR/František Iván

Košičania v úvode tretej časti zvýšili aktivitu, ale obrana hostí ich nepúšťala do nebezpečných pozícií. Domácim v ofenzívnom snažení nepomohlo ani kúskovanie hry v prvej polovici tretej tretiny. Tempo hry postupne mierne opadlo, hostia si bez väčších problémov strážili dvojgólový náskok. Domáci sa v závere dostali k hre so šiestimi hráčmi, ale do prázdnej bránky Takáč uzavrel skóre.

HC Košice - HC Slovan Bratislava 3:6 (3:1, 0:4, 0:1)
Góly: 4. McPherson, 10. Tansey (Chovan, Pereskokov), 16. Klhůfek (Lapšanský, Belluš) - 18. Jääskeläinen (Yogan, Rapuzzi), 28. Matoušek (Golian, Kytnár), 30. Valach (Maier, Rapuzzi), 33. MacKenzie (Kytnár), 35. Harris (Takáč, Valach), 60. Takáč (Kytnár, Valach). Rozhodovali: T. Orolin, Žák - Durmis, Jurčiak, vylúčení: 9:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:1.

Košice: Košarišťan (35. Riečický) - Tansey, Saucerman, Romančík, Cibák, Novota, Deyl, Jacko - McPherson, Slovák, Bartánus - Jokeľ, Chovan, Pereskokov - Belluš, Klhůfek, Lapšanský - Frič, Havrila, Milý

Slovan: Gudlevskis (16. Hlavaj) - MacKenzie, Golian, Gachulinec, Sersen, Valach, Maier, Štajnoch - Gašpar, Harris, Takáč - Jääskeläinen, Rapuzzi, Yogan - Zigo, Preisinger, Matoušek - Ožvald, Kytnár, J. Sukeľ

Kalle Kaskinen, tréner Košíc: "Vedeli sme o sile Slovana, ktorého hráčov sme chceli držať čo najďalej od našej bránky. V prvej tretine sa nám to darilo, ale potom sme inkasovali góly po prehraných buly a dorážkach. Je to aj moja chyba, mal som byť na hráčov tvrdší. Sezóna bude ešte dlhá, čaká nás dlhý maratón zápasov. Musíme sa zlepšovať a poučiť sa aj z dnešného zápasu, v ktorom sme prehrali napriek sľubnému náskoku."

Róbert Döme, tréner Slovana: "Počas celého zápasu sme hrali pekný a moderný hokej, na ktorý sa dalo pozerať. Diváci si prišli na svoje, aj keď košickí asi neboli nadšení. Od druhej tretiny sme v zápase dominovali."

Farley hetrikom zostrelil Liptákov

Hokejisti HC Nové Zámky zvíťazili v nedeľňajšom zápase 2. kola Tipos extraligy na svojom ľade nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:1. Hrdinom duelu bol americký krídelník Austin Farley, ktorý strelil hetrik.

Po opatrnom úvode zápasu prebrali iniciatívu hostia, ktorí si v prvej tretine vypracovali viacero možností a súpera prestrieľali 11:4. Na gól im to však nestačilo a v 13. minúte pri oslabení mohli sami inkasovať, keď sa do puku oprel Jackson, no Vošvrda si dal na jeho strelu pozor. V 18. minúte unikol Liptákom Hatala vo vlastnom oslabení, ale nájazd nevyužil, keď trafil tesne vedľa.

Zámky dohrávali v úvode druhého dejstva 15-sekundovú presilovku a sekundu pred jej koncom ju dokázali pretaviť na vedúci gól. Jackson prihral pred bránkovisko Farleymu, ktorý si vymenil puk s Mišiakom a poslal ho za chrbát Vošvrdu. Liptáci si potom zahrali dve presilovky za sebou, chvíľu aj 5 na 3, ale nedokázali dostať puk za domáceho brankára Engstranda. Zámky mohli ísť do dvojgólového vedenia v 27. minúte pri početnej výhode, ale Farley tentokrát Vošvrdu neprekonal. Hostia mali veľkú šancu vyrovnať v 34. minúte. Kalousek sa dostal do nájazdu a Ferenyi ho zastavil až faulom, následné trestné strieľanie však nepremenil Hovorka. Aj v druhej tretine mali strelecky navrch hostia - 11:6.

Liptáci vystupňovali tlak v úvode tretej časti, veľké šance Krišku a Paločka však zmaril Engstrand. Mikuláš sa doškal až v 48. minúte, keď sa dostal k dorážke Haluška a z prvej vyrovnal na 1:1. V 52. minúte mohol dokonať obrat Michalík, no pred bránkoviskom netrafil puk a hostia pykali. O minútu neskôr poslal Zámky v presilovke do vedenia opäť Farley a v 60. minúte dokonal hetrik, keď zakončil do prázdnej bránky Liptákov.

HC Nové Zámky - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Góly: 21. Farley (Mišiak, Jackson), 54. Farley (Holenda), 60. Farley (Hatala, Jacckson) – 48. Haluška (Petráš, Kalousek). Rozhodovali: Šefčík, Fridrich – Orolin, Crman, vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0.

HC Nové Zámky: Engstrand – Hatala, Holenda, Ligas, Bull, Knižka, Reini, Hrabčák, Šeliga – Mišiak, Jackson, Farley – Števuliak, Šiška, Klempa – Varga, Barto, Kurbatov – Tóth, Ferenyi, Ondrušek

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Vošvrda – Ventelä, Varttinen, Kurali, Salija, Ilenčík, Mezovský, Krempaský – Matúš Paločko, Hovorka, Obdržálek – Michalík, Walega, J. Jurík – Kriška, Urban, Uhrík – Haluška, Petráš, Kalousek

Zvolen na domácom ľade padol s Nitrou

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v nedeľnom zápase 2. kola Tipos extraligy na ľade majstrovského HKM Zvolen 4:1.

Zvolenčania mali lepší úvod, ale nevyužili šance. V presilovke sa nepresadil Zuzin a z dorážky ani Mikúš. V ôsmej minúte nepokoril Honzíka Jedlička a tak prišiel trest. Hostia predviedli rýchly protiútok po pravej strane, Rockwood našiel pred bránkou Holešinského a bolo 0:1. Šance sa potom striedali na oboch stranách, zvýšiť mohol Baláž, vyrovnať Zuzin. Domáci Török sa v trinástej minúte dostal do úniku, avšak nezakončil. Na opačnej strane sa nepresadil zblízka Sýkora. Pred prestávkou nevyrovnal v ďalšej dobrej príležitosti Jedlička, takže do šatní išli spokojnejší Nitrania.

V strednej časti pokračovala strelecká nemohúcnosť Zvolenčanov. Na Honzíkovi stroskotali Ully a Mikúš, neskôr Jedlička z dobrej pozície minul bránku. Hostia trestali v 28. minúte. Varga spoza bránky našiel pred ňou Baláža a ten sa v tutovke nemýlil – 0:2. Domáci sa potom snažili znížiť, zblízka sa to nepodarilo Csányimu a Gubančokovi. V dvoch presilovkách za sebou nenašli na brankára Nitry recept Zuzin a Ully. A hokejisti spod Zobora teda opäť trestali, hoci najprv Hrnka vo vyloženej pozícii nemieril medzi žrde, tak v 39. minúte sa to už presnejšie podarilo Rockwoodovi opäť po rýchlom protiútoku.

Zvolenu nevyšiel nástup do tretej tretiny. Po tridsiatich sekundách sa ocitol v úniku Buček a hoci bol faulovaný, prekonal Rahma – 0:4. Tím spod Pustého hradu hral potom viackrát v početnej výhode, Saracino vystrelil do žrde, ale aj na opačnej strane trafil žrď Sýkora. Nasledovala bitka šiestich hráčov a napokon domáci hrali ďalšiu presilovku. V štyroch proti trom sa nepresadili, ale v piatich proti štyrom im to vyšlo, keď voľný Zuzin poslal puk do odkrytej časti bránky Honzíka. Úradujúci majster duel rozhodne nezabalil, mal ďalšie možnosti, ale nevyužili ich postupne Puliš, Mikúš, Viedenský a najmä Chlepčok. Aj preto zostal v platnosti stav 1:4.

HKM Zvolen – HK Nitra 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Góly: 50. Zuzin (J. Mikúš, Viedenský) – 9. Holešinský (Rockwood, Krivošík), 28. J. Baláž (R. Varga, Múčka), 39. Rocwood (Krivošík, Vitaloš), 41. Buček. Rozhodovali: Výleta, M. Korba – Synek, D. Konc ml. vylúčení na 2 min: 2:8, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 935 divákov.

Zvolen: Rahm – Kotvan, Hain, Hraško, Roy, S. Barcík, Kubka, Meliško – Jedlička, Viedenský, Zuzin – Saracino, Puliš, Ully – Török, J. Mikúš, Marcinek – Chlepčok, Gubančok, Csányi

Nitra: Honzík (56. - 58. O´Connor) – Raskob, Mezei, Š. Nemec, Pupák, Bodák, Vitáloš, J. Štefanka, Socha – Buček, Hrnka, Tvrdoň – Krivošík, Rockwood, Holešinský – R. Varga, Baláž, Bajtek – Múčka, A. Sýkora, Drábek

Dušan Milo, tréner Nitry: "Sme spokojní s výkonom i s výsledkom tohto zápasu vo Zvolene. Hlavne sme radi, že sme si udržali dobrý pohyb a chuť do hry z prvého zápasu doma s Košicami. Náš výkon podporil najmä dobrý brankár Honzík. To bol základ. Chalani sa k nemu pridali. Dôležité bolo, že sme ustáli i početné oslabenia. Domáci mali nepríjemné presilovky. Zvládli sme ich a to bol tiež hlavný kameň nášho úspechu."

Peter Oremus, tréner Zvolena: "Jeden strelený gól na to, aby sme boli úspešní, je málo. Vytvorili sme si dostatok šancí, no Nitra bola efektívnejšia. Zaslúžene tak zvíťazila. Mali sme v tomto zápase dobré momenty, no aj také, ktoré sa nám nemôžu stávať. Iba tvrdou prácou sa dopracujeme k tomu, aby sme boli úspešní. Žiaľ, efektivita dnes nebola poľa našich predstáv, najmä v hre piatich proti piatim."

Adrián Holešinský, útočník Nitry: "Bol to veľmi ťažký zápas. Začali sme s tým, že chceme dlho držať nerozhodný stav a snažiť sa nejaký gól dať. Určite sme nečakali, že po dvoch tretinách budeme vyhrávať 3:0. V tretej tretine sme nechceli hlavne inkasovať hlúpy gól. Cieľ bol dotiahnuť duel do víťazného konca, čo sa nám podarilo. Verím, že v takýchto výkonoch budeme pokračovať."

Barani uspeli pod Tatrami

Hokejisti HC 05 Banská Bystrica zvíťazili v nedeľnom zápase 2. kola Tipos extraligy na ľade HK Poprad 4:2.

Zápas začali obe mužstvá opatrne. Prvú presilovku si síce zahrali domáci, ale bránku Belányiho vážnejšie neohrozili. Na otvárací gól sa čakalo až do 14. minúty. Pred bránkou Popradu sa najlepšie zorientoval hosťujúci útočník Fossier a Čiliaka prekonal z uhla strelou k bližšej žrdi - 0:1. "Kamzíci" sa na ľade dlho hľadali, až prišla presilová hra "baranov" v samom závere prvej tretiny. Najprv oslabený Poprad pohrozil Bortňákom, ktorý vypichol na útočnej modrej puk rozohrávajúcemu Ihnačákovi. Bortňákov blafák brankár Banskej Bystrice chytil, ale nevedel, kde leží puk. Dobiehajúci Matej Paločko ho však z metrovej vzdialenosti poslal iba do žrde. Hostia sa z tejto situácie nepoučili a v krátkom slede chybovali aj po druhý raz. Tentoraz puk obrancovi Bystričanov vo vlastnom obrannom pásme zobral Livingston a posunul ho nabiehajúcemu Bjalončíkovi. Ten svoje sólo takmer cez celé klzisko zakončil blafákom pomedzi Belányiho betóny a bolo vyrovnané - 1:1.

V prostrednej časti hry mali najprv navrch domáci. Vypracovanú streleckú pozíciu v medzikruží nepremenil na vedúci gól Basaraba a po ňom na skvelom Belányim vyhorel v gólovej šanci aj Bjalončík. Domáci za nepremenené šance pykali. Najprv na začiatku 34. minúty medzi tromi domácimi hráčmi prekĺzol 19-ročný Kevin Jendroľ a Čiliak lovil puk zo siete - 1:2. Už o minútu sa skóre znova menilo. Tentoraz našiel Bubela rozbehnutého Misteleho, ktorý si položil brániaceho hráča na ľad a následne nechytateľne zakončil - 1:3. Domáci sa do hry vrátili gólom do šatne. Sedem sekúnd pred koncom druhej tretiny sa v presilovej hre presadil Basaraba.

Hostia v tretej tretine "kamzíkov" do ničoho nepustili, naopak okienka v ich obrane využívali na rýchle protiútoky. Jeden z nich nepremenil po krátkom sólo Kabáč, ktorý prestrelil popradskú bránku. Svoje vedenie Bystričania zveľadili v 55. minúte. Do streleckej pozície si nakorčuľoval Berger a namieril presne k žrdi - 2:4. Tri minúty pred koncom riadnej hracej doby šiel sám na Čiliaka Berger, ale druhý gól v zápase nepridal. V závere domáci vybojovali presilovú hru, ale zvrátiť nepriaznivý výsledok im nepomohli oddychový čas ani hra bez brankára.

HK Poprad - HC 05 Banská Bystrica 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Góly: 19. Bjalončík (Livingston), 40. Basaraba (Svitana, Drgoň) – 14. Fossier (Berger, Ďatelinka), 34. Jendroľ, 35. Mistele (Bubela), 55. Berger (Fossier, Šoltés). Rozhodovali: Smrek, Štefik – Knižka, Beniač, vylúčení: 2:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 1000 divákov.

Poprad: Čiliak – Drgoň, D. Brejčák, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, Novajovský, Hudec – Svitana, Skokan, Livingston – Vandas, Mešár, Handlovský – Basaraba, Bortňák, Matej Paločko – Valigura, Bjalončík, Jevoš – Šotek

Banská Bystrica: Belányi – J. Brejčák, Breton, Ďatelinka, Boldižár, Bdžoch, Crevier, Žiak – Mistele, Ihnačák, Bubela – Šoltés, Berger, Fossier – Jendroľ, Gabor, Vašaš – Kabáč, Tamáši, Vyhonský

Ján Šimko, asistent trénera Popradu: "Dnes sme absolútne nezopakovali výkon z Liptovského Mikuláša. V prvej tretine sme tam ešte mali nejaké príležitosti, ale od druhej tretiny nám odišiel pohyb, návrat do brániaceho útvaru bol pomalý a nemalo to šťavu. Chceli sme sa v poslednom dejstve nadýchnuť a niečo spraviť s výsledkom, ale Banská Bystrica nás držala na dištanc. Mali sme iba jednu vyloženú šancu v závere, máme na čom pracovať."

Jozef Budaj, asistent trénera Banskej Bystrice: "My sme veľmi radi, že sme získali tri body. Poprad je veľmi dobré mužstvo. Prvých 20 minút to nebolo z našej strany ideálne, ale ustáli sme to. V druhej tretine sme šli do vedenia a v tretej sme kontrolovali hru a takou umnou defenzívou sme držali Poprad na dištanc. Náskok sme ešte päť minút pred koncom poistili. Chlapcom patrí veľká vďaka za disciplínu."

Trenčín nedal šancu Michalovciam

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili v nedeľňajšom zápase 2. kola Tipos extraligy nad HK Dukla Ingema Michalovce 4:1.

Duel mal špeciálnu príchuť pre domáceho útočníka Samuela Honzeka, ktorý v 24. minúte otvoril skóre, keď tečoval Crinonovu strelu za Kaarlehtov chrbát, a v 47. zvýšili na 3:1. Len šestnásťročný mladík nastúpil v prvom útoku domácich a zaznamenal premiérové góly v najvyššej súťaži.

Úvodná tretina nepriniesla veľa hokejovej krásy, hralo sa opatrne, bojovne a v pomalom tempe. Hostia si v úvodnej desaťminútovke zahrali dve presilovky, ale veľa vody v nich nenamútili. Trenčín mal väčšiu šancu v 12. minúte, keď Tybor našiel Nemčíka, ale ten v dobrej pozícii netrafil bránku.

V druhej tretine sa obraz hry úplne zmenil. Pomohol tomu rýchly gól Michalovčana Chalupu, ktorý však po vzhliadnutí videa rozhodcovia neuznali. Presný zásah, i keď neplatný, rozvíril stojaté vody zápasu a jeho tempo išlo výrazne hore. Trenčania išli do vedenia v 24. minúte, keď Samuel Honzek tečoval Crinonovu strelu za Kaarlehtov chrbát - 1:0. Len šestnásťročný mladík nastúpil v prvom útoku domácich a zaznamenal premiérový gól v najvyššej súťaži. V 28. minúte mohol vyrovnať po rýchlej akcii Kukuča, ale trafil len brániaceho hráča. O dve minúty sa to už hosťom podarilo, po dlhšom tlaku prihral Cameranesi z pravej strany Erkinjunttimu a ten z prvej prepálil Valenta. Vyrovnaný stav však vydržal len do 33. minúty, Mikyska na pravej strane obišiel obrancu, našiel pred bránkou Tybora a ten poslal Trenčín späť do vedenia. Záver tretiny patril hosťom, ktorí mali niekoľko šancí, no nedokázali ich premeniť.

Rozhodujúci moment prišiel v 44 minúte, keď Ťavoda pri avizovanom vylúčení fauloval na koleno Kudlu. Následne sa strhla šarvátka a do seba sa pustili Valach s Mudrákom. Nasledovala hra 4 na 4 a potom trojminútová domáca presilovka. V 47. minúte však išiel na trestnú aj Kukuča za zdržovanie hry a Trenčín mal k dispozícii dvojminútovú výhodu 5 na 3. Využil ju už po 15 sekundách, keď sa presadil opäť mladík Honzek. Domáci sa dostali na koňa a v 49. upravil Kudla aj so šťastím a odrazom na 4:1. Krátko po góle si hostia zahrali necelú minútu v presilovke 5 na 3, ale nedokázali znížiť. Trenčania si už náskok v závere postrážili a v prvom zápase na domácom štadióne v sezóne sa tešili z triumfu.

HK Dukla Trenčín - HK Dukla Ingema Michalovce 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Góly: 24. Honzek (Crinon, Mikyska), 33. Tybor (Mikyska), 47. Honzek (Minárik, Mikyska), 49. Kudla (Crinon, Paukovček) - 30. Erkinjuntti (Cameranesi, Pavlin). Rozhodovali: Moller, Stano - Kacej, Ševčík, vylúčení: 7:3 na 2 min, navyše: Valach 5+DKZ za hrubosť - Ťavoda 5+DKZ za faul kolenom, Mudrák 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1400 divákov.

Trenčín: Valent – Crinon, Kudla, Nátny, Starosta, Lemcke, Nemčík, Martiška – Tybor, Mikyska, Honzek – Valach, Rehuš, Krajč - Beták, J. Švec, Minárik – Krajčovič, Paukovček, Stránsky

Michalovce: Kaarlehto – Bokroš, Macejko, Pavlin, Valtola, Mudrák, Ťavoda, Stripai – Keränen, Cameranesi, Erkinjuntti – Žitný, Suja, Mráz – Regenda, Tibenský, Kukuča – Fournier, Galamboš, Chalupa

Spišiaci sa dočkali po vyše 11 rokoch

Hokejisti HK Spišská Nová Ves si pripísali prvú domáci výhru v najvyššej súťaži po viac ako jedenástich rokoch. V nedeľňajšom zápase 2. kola zdolali HC Grotto Prešov jednoznačne 5:0.

Domáci si zahrali presilovku už v 3. minúte, no vôbec im nevyšla. Potom zatlačili Prešovčania, ale gólové šance diváci nevideli. Hostia mohli udrieť v závere desaťminútovky, no Melicherčík bol pozorný. V 15. minúte fauloval Ouellet-Beaudry a Prešovčania si zahrali v početnej výhode. Rýchlo sa usadili v pásme  a na Melicherčíka mierilo niekoľko nebezpečných striel, no domáci brankár si poradil.

V druhom dejstve sa už roztrhol vrece s gólmi, no len do prešovskej siete. V 26. minúte otvoril skóre obranca Petgrave, ktorý dorazil do bránky strelu Tomalu. Spišiaci pridali druhý presný zásah v oslabení, keď v 29. minúte vybojovali puk a po rýchlej akcii bol opäť kanadský bek Petgrave. Hostia sa snažili kontrovať v 33. minúte, Šimun sa dostal pred Melicherčíka a chcel ho prekonať bekhendom, no neuspel. Spišiaci sa presadili aj v tretej hernej situácii, keď v 36. minúte využil presilovku Černý a o minút neskôr zavŕšil veľmi vydarenú tretinu štvrtým gólom po peknej kombinácii Vartovník.

Prešov poslal na záverečnú tretinu do bránky Petríka a od úvodných minút mal plné ruky práce. Domáci si v ďalších minútach strážili náskok a nehrnuli sa zbytočne do útoku. Prešovčania sa snažili ešte niečo urobiť s výsledkom, ale nedostávali sa do vyložených šancí. V závere zápasu poistil domáci triumf Ščurko - 5:0.

HK Spišská Nová Ves - HC Grotto Prešov 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)
Góly: 26. Petgrave (Tomala, Ouellet-Beaudry), 29. Petgrave (Kuru, Vrábeľ), 36. Černý (Štrauch, Ordzovenský), 37. Vartovník (Tomala), 57. Ščurko (Tyczynski). Rozhodovali: Novák, Kalina - Bogdaň, Valo, vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: Česánek 5+DKZ za vrazenie na mantinel - Bača 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0.

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Česánek, Petgrave, Ouellet-Beaudry, Malina, Ordzovenský, Romaňák, Petrek, Hamráček – Vrábeľ, Kuru, Štrauch - Ščurko, Tyczynski, Olejník - Giľak, Černý, Džugan - Tomala, Halama, Vartovník

Prešov: Bespalov (41. Petrík) – Rais, Bakala, F. Fekiač, Lalík, Bača, Ružička, Turan, Jendroľ - Charbonneau, Čacho, Welychka - Sýkora, Zagrapan, Jokinen - Šimun, V. Fekiač, Klíma - Magdolen, Miškuf, Halama

Viac o téme: HC Košice HC Slovan Bratislava