VIDEO Forma ako hrom: Sympatická Estónka suverénne ovládla turnaj v Ostrave

Estónska tenistka Anett KontaveitováEstónska tenistka Anett Kontaveitová Zdroj: Profimedia

OSTRAVA - Tenisový turnaj v Ostrave vyhrala nenasadená Estónka Anett Kontaveitová a počas mesiaca získala na okruhu WTA druhý titul. Semifinálová premožiteľka Petry Kvitovej porazila vo finále dvanástu hráčku svetového rebríčka Mariu Sakkariovú z Grécka 6:2, 7:5.

Dvadsaťpäťročná Kontaveitová na konci augusta triumfovala v Clevelande, celkovo má na konte tri víťazné turnaje. Sedem finálových zápasov prehrala. Titul z J & T Banka Ostrava Open jej vyniesol prémiu 68.570 dolárov.

O rok staršia Sakkariová hrala v Ostravar Aréne prvé finále v sezóne, päťkrát predtým v semifinále neuspela. V sobotu zdolala turnajovú jednotku Igu Swiatekovú z Poľska v dvoch setoch, druhý titul úspechu z Rabatu ale nepridala.

Svetová tridsiatka Kontaveitová totiž prišla do Ostravy vo výbornej forme. V štyroch predchádzajúcich zápasoch nestratila set, a to pritom narazila na tri nasadené hráčky vrátane Kvitovej a olympijskej víťazky Belindy Bencicovej.

"Ďakujem všetkým, ešte stále nemôžem uveriť tomu, ako skvelý týždeň som v Ostrave zažila," povedala po zápase dojatá Kontaveitová, ktorá na tohtoročné rozšírenie zbierky titulov čakala štyri roky od premiérového triumfu v Hertogenboshi.

Ani Sakkariová vo finále nevedela, ako na ňu. Estónka sa výborne bránila, a akonáhle turnajová štvorka vo výmene len trochu poľavila, priletel na jej polovicu dvorca nechytateľný úder. Po dvoch brejkoch vyhrala Kontaveitová úvodný set hladko 6:2.

Oveľa vyrovnanejší druhý set sa potom pretiahol na hodinu, ale víťazku mala nakoniec rovnakú. Sakkariová skúšala meniť rytmus hry, ale Kontaveitová odolávala a hrala takmer bezchybne. Za stavu 5:4 sa ešte pri súperkynom servise k mečbalu nedostala, ale dvanásty gem potom vo veľkom štýle získala čistou hrou a oplatila Sakkariovej olympijskú porážku z Tokia.

Sakkariová premiérovo v TOP 10

Sakkariová sa vďaka finálovej účasti v Ostrave posunie v rebríčku WTA prvýkrát v kariére do elitnej desiatky. "Bolo skvelé sa vrátiť do Ostravy. Dnes som nemala najlepší deň, ale rozhodne je to najlepší rok mojej kariéry," povedala Sakkariová, ktoré vlani došla na turnaji do semifinále.