VIDEO Pánik a Fehérváry odštartovali prípravu úspešne, víťazná premiéra pre Seattle Kraken

Hráči New Yorku Islanders oslavujú gólHráči New Yorku Islanders oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Noah K. Murray

NEW YORK - Slovenský hokejista Richard Pánik prispel asistenciou k víťazstvu New Yorku Islanders nad mestským rivalom Rangers 4:0 v prípravnom zápase pred štartom nového ročníka NHL. Za Rangers odchytal vyše 27 minút jeho krajan Adam Húska a zlikvidoval sedem z ôsmich striel, ktoré na neho smerovali. Prekonať ho dokázal iba Ross Johnston.

Bod za asistenciu si v noci na pondelok pripísal aj obranca Martin Fehérváry, jeho Washington na domácom ľade podľahol Bostonu 2:3 po nájazdoch. V akcii boli ďalší dvaja slovenskí hokejisti Adam Ružička a Martin Pospíšil, ktorí bojujú o miesto v prvom tíme Calgary. Flames v kanadskom derby nestačili na Edmonton, ktorému doma podľahli 0:4.

Víťazný štart Seattlu

Vydarenú premiéru má za sebou nový klub NHL Seattle, ktorý si poradil s Vancouverom 5:3. Dvoma presnými zásahmi vrátane víťazného sa v drese Kraken zaskvel Morgan Geekie. Oba strelil v záverečnej tretine.