VIDEO Rasistický škandál v ukrajinskej lige: Hokejový reprezentant to poriadne prestrelil!

Ilustračné foto Ilustračné foto Zdroj: profimedia.sk

KYJEV - Ukrajinský hokejový reprezentant Andrij Deniskin bol vylúčený v nedeľňajšom ligovom zápase za rasistické gesto k súperovi. Útočník Kremenčuku sa po šarvátke s jedným z hráčov Donbassu Doneck dostal do hádky s americkým obrancom tmavej pleti Jalenom Smereckim, pri ktorej naznačil šúpanie a pojedanie banánu. Rozhodca ho za to vylúčili do konca zápasu.

Deniskinovo správanie odsúdili oba kluby aj nový šéf Medzinárodnej hokejovej federácie Luc Tardif. "V našom športe ani v spoločnosti nie je miesto pre takéto zjavne rasistické a nešportové gesto. Ide o priamy útok na ideály a hodnoty nášho športu a zaistíme, aby sa všetko vyšetrilo a prišiel patričný trest," uviedol Tardif.

Kremenčuk už podľa agentúry Reuters Deniskina potrestal, postih však nešpecifikoval. Donbass vyzval disciplinárnu komisiu ukrajinskej ligy k čo najprísnejšiemu potrestanie dvadsaťtriročného hráča. Deniskin, ktorý prispel úvodným gólom zápasu k víťazstvu Kremenčuku 3:2, sa po zápase za svoje gesto ospravedlnil na sociálnej sieti.

Viac o téme: Andrij Deniskin
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy