FOTO Sagan si už získava srdcia francúzskych fanúšikov: Pekné gesto po majstrovstvách sveta

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Profimedia

LEUVEN - Francúzsky cyklista Julian Alaphilippe obhájil titul majstra sveta v pretekoch s hromadným štartom. V nedeľu triumfoval na 268,3 km dlhej trati, ktorá viedla z Antverp do Leuvenu. Trojnásobný majster sveta Sagan nedokázal zareagovať na jeho útok 58 km pred koncom.

Sagan napriek tomu prejavil svojmu francúzskemu konkurentovi rešpekt a uznanie a po pretekoch zverejnil na sociálnej sieti jeho fotku s popisom vo francúzštine "Chapeau Julian!," čo sa dá voľne preložiť ako "klobúk dole Julian."

To neuniklo krajanom staronového majstra sveta a tí vo francúzštine vyzdvihli Petrove gesto v komentároch. "Pekná správa od šampióna pre šampióna," napísal jeden z nich. "Aká veľkolepá pocta od Petra, tiež veľmi veľkého šampióna! Chápem, že obaja si vážia jeden druhého. Takáto cyklistika je veľmi pekná," uznal ďalší francúzsky priaznivec a v podobnom duchu sa nesú aj ďalšie desiatky komentárov od diskutujúcich.

Sagan bude od budúcej sezóny jazdiť vo farbách francúzskeho celku TotalEnergies a tomu po podpise zmluvy prispôsobil aj svoje príspevky na sociálnych sieťach, ktoré píše okrem angličtiny už aj po francúzsky.

Viac o téme: Peter Sagan Francúzsko Julian Alaphilippe
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články