Fanúšikom Federera s Nadalom sa zrejme splní sen: V roku 2022 sa máme na čo tešiť!

Roger Federer a Rafael NadalRoger Federer a Rafael Nadal Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

LONDÝN – Laver Cup sa vráti do O2 arény, lenže tentoraz nie do tej pražskej. Budúci ročník prestížneho podujatia sa uskutoční v Londýne a už dnes je zrejmé, že fanúšikovia tenisu sa majú na čo tešiť.

Nebolo to tak dávno, čo Roger Federer s Rafaelom Nadalom pobláznili natrieskané tribúny v Prahe, ktorá hostila prvý ročník súťaže nesúcej meno austrálskej legendy Roda Lavera. Najskôr tradične v dvojhre, no v nezabudnuteľné sobotňajšie popoludnie aj vo štvorhre. Historicky prvé spojenie Federera s Nadalom bolo ťahákom celého programu a skončilo sa rozprávkovým víťazstvom nad americkým párom Jack Sock a Sam Querrey.

O dva roky neskôr si mohli spoločný deblový zápas ešte raz zopakovať, ale kráľa antuky zradilo zdravie. Vlani sa kvôli pandémii koronavírusu nehralo a v tomto ročníku oboch tenisových velikánov odstavili zdravotné problémy. Federer bojuje s kolenom, Nadala trápi neposlušná noha.

Obdivuhodné priateľstvo ešte obdivuhodnejších Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP/Petr David Josek

Lenže v roku 2022 môže byť všetko inak. Dvaja najpopulárnejší tenisti v histórii plánujú ďalší veľkolepý návrat do súťažného diania a súčasťou ich budúcoročného kalendára by mal byť aj Laver Cup.

Federer je spoluzakladateľom podujatia a ak bude zdravý, je prakticky isté, že v Londýne chýbať nebude.

A čo trinásťnásobný šampión Roland Garros? Za všetko hovorí jeho príspevok na sociálnej sieti, kde svojmu dlhoročnému rivalovi položil veľavravnú otázku: "Roger, štvorhra v budúcom roku?"

Zdá sa, že nezničiteľné duo "Fedal" má pre fanúšikov pripravené ďalšie nezabudnuteľné galapredstavenie. Laver Cup 2022 sa uskutoční v termíne 23.-25. septembra v londýnskej O2 aréne, ktorá v rokoch 2009 – 2020 hostila záverečný Turnaj majstrov.

Viac o téme: Rafael Nadal Roger Federer Sam Querrey Jack Sock Laver Cup
  • Autor: © Zoznam/Patrik Seman
  • Twitter/José Morgado
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy