VIDEO Šeriff Tiraspoľ získal senzačný skalp Realu Madrid! Atlético otočilo zápas s AC Miláno

Vinicius Junior Vinicius Junior Zdroj: SITA/AP//Jose Breton

MADRID - Real Madrid v utorňajšom dueli D-skupiny Ligy majstrov doma šokujúco prehral so Šeriffom Tiraspoľ 1:2. Moldavský nováčik skupinovej fázy rozhodol zápas 2. kola gólom v 90. minúte, keď sa presadil Sébastien Thill. Šeriff má po dvoch zápasoch na konte senzačne plný počet bodov.

Real Madrid v D-skupine na Santiago Bernabeu prehrával so Šeriffom od 25. minúty, keď sa hlavou presadil Džasurbek Jachšibojev. V 65. minúte vyrovnal Karim Benzema z pokutového kopu nariadeného za faul na Viniciusa Juniora. O penalte rozhodol VAR. Real vrhol všetky sily do útoku, no v 90. minúte inkasoval po druhý raz, keď sa exportným halfvolejom zaskvel Sebastien Thill.

Radosť futbalistov FC Šerif Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Jose Breton

AC Miláno v prvom domácom vystúpení v Lige majstrov po vyše sedemročnej prestávke prehralo v B-skupine s Atleticom Madrid 1:2. "Rossoneri" viac ako hodinu dohrávali bez vylúčeného Francka Kessieho, v nadstavenom čase rozhodol o ich prehre z jedenástky Luis Suarez. FC Liverpool triumfoval na pôde FC Porto presvedčivo 5:1. Dva góly vsietili Mohamed Salah a Roberto Firmino, ďalší pridal Sadio Mane. "The Reds" sú so šiestimi bodmi na čele tabuľky.

2. kolo Ligy majstrov 2021/2022:

A-skupina:
Paríž St. Germain - Manchester City 2:0 (1:0)
Góly: 8. Gueye, 74. Messi. Rozhodoval: Del Cerro Grande (Šp.)

RB Lipsko - FC Bruggy 1:2 (1:2)
Góly: 7. Nkunku - 24. Vanaken, 41. Rits. Rozhodoval: Vinčič (Slov.)

B-skupina:
FC Porto - FC Liverpool 1:5 (0:2)
Góly: 75. Taremi - 18. a 60. Salah, 72. a 83. Firmino, 45. Mane. Rozhodoval: Karasiov (Rus.)

AC Miláno - Atletico Madrid 1:2 (1:0)
Góly: 20. Leao - 84. Griezmann, 90.+7 Suarez (z 11 m), ČK: 29. Kessie (AC) po druhej ŽK. Rozhodoval: Cakir (Tur.)

C-skupina:
Borussia Dortmund - Sporting Lisabon 1:0 (1:0)
Gól: 37. Malen. Rozhodoval: Jovanovič (Srb.)

Ajax Amsterdam - Besiktas Istanbul 2:0 (2:0)
Góly: 17. Berghuis, 43. Haller. Rozhodoval: Bastien (Fr.)

D-skupina:
Real Madrid - Šeriff Tiraspoľ 1:2 (0:1)
Góly: 65. Benzema (z 11 m) - 25. Jachšibojev, 90. Thill. Rozhodoval: Visser (Belg.)

Šachtar Doneck - Inter Miláno 0:0 - hralo sa v Kyjeve
Rozhodoval: Kovács (Rum.)