Veľký zvrat: Návrat Znaroka sa nekoná, zbornú povedie bývalá hviezda NHL

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA/AP - Jason Franson

MOSKVA - Z návratu Olega Znaroka do funkcie trénera ruskej hokejovej reprezentácie zišlo. Zbornú na februárových hrách v Pekingu povedie za obhajobou zlatých olympijských medailí Alexej Žamnov. O jeho vymenovaní reprezentačným koučom dnes rozhodla odborná rada Ruskej hokejovej federácie.

V piatok pritom šéf ruského hokeja Vladislav Treťjak uviedol, že sa k národnému mužstvu vráti Znarok, ktorý zbornú viedol už v rokoch 2014 až 2018 a získal s ňou zlaté medaily na majstrovstvách sveta pred siedmimi rokmi a na olympijských hrách v Pchjongčchangu. Znarok bude nakoniec v reprezentácii pôsobiť v úlohe poradcu rovnako ako doterajší kouč Valerij Bragin.

"Rada mala niekoľko kandidátov vrátane Žamnova a Znaroka. Po dlhej debate väčšina členov rady podporila Žamnovovu kandidatúru. Alexej má dlhoročné skúsenosti z národného tímu, podieľal sa na olympijskom víťazstve v Kórei a dokonale rozumie špecifikám práce s hviezdami z NHL," uviedol člen odbornej rady Valerij Kamenskij. 

Päťdesiatročný Žamnov ako hráč získal olympijské zlato v Albertville v roku 1992, striebro v Nagane 1998 a bronz v Salt Lake City 2002. V NHL odohral niekdajší útočník cez 800 zápasov za Winnipeg, Chicago, Philadelphiu a Boston. Po skončení hráčskej kariéry pracoval ako generálny manažér v KHL vo Viťaze, Atlante Mytišči a Spartaku Moskva. V národnom tíme pôsobil ako asistent trénera či generálneho manažéra.

Viac o téme: Rusko Oleg Znarok Alexej Žamnov
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy