Tvrdý režim a množstvo obmedzení: Nezaočkovaných hráčov NBA nečaká nič jednoduché

LeBron JamesLeBron James Zdroj: SITA/AP/Marcio Jose Sanchez

NEW YORK - Nezaočkovaných basketbalistov čaká v nadchádzajúcej sezóne NBA množstvo obmedzení. Budú sa musieť každý deň testovať na koronavírus, v prípade kontaktu s nakazeným pôjdu na sedem dní do karantény, budú mať zakázané jesť spoločne s ďalšími členmi tímu a budú sa musieť zdržiavať doma či v tímovom hoteli pri zápasoch vonku. Výnimkou bude nákup potravín alebo doprava detí do školy.

Neočkovaní hráči majú tiež počas súťaže zakazané návštevy reštaurácií, barov ani nesmú za zábavou do väčších uzavretých priestorov. Stretávať sa môžu len s obmedzeným počtom svojich blízkych, ktorí navyše predtým musia podstúpiť test na Covid-19. Pri zápasoch nebudú sedieť spoločne s tímom.

Podľa manuálu, ktorý pripravilo vedenie ligy s hráčskou asociáciou, zostane hráčom povinnosť nosiť rúško. Výnimkou budú zápasy či basketbalový tréning, sprchovanie a konzumácia jedla a pitia. Aj hlavní tréneri môžu byť počas stretnutia bez rúška.

Vakcínu proti Covidu-19 dostalo podľa ESPN zhruba 90 percent hráčov. Bez očkovania sú napríklad Bradley Beal z Washingtonu, Kyrie Irving z Brooklynu a Andrew Wiggins z Golden State. Pritom v New Yorku a San Franciscu je vyžadované očkovanie pre vstup do hál, takže Irving a Wiggins nemôžu hrať domáce zápasy.

Jedna z hlavných hviezd súťaže LeBron James z Los Angeles Lakers sa očkovať nechal, aj keď pôvodne bol podľa svojich slov k vakcíne dosť skeptický. "Ale urobil som si prieskum a získal som dojem, že je to pre mňa, moju rodinu i priateľov to najlepšie. O tom, čo majú urobiť iní, hovoriť nechcem," uviedol štvornásobný šampión NBA.

Viac o téme: Kyrie Irving Andrew Wiggins Bradley Beal Koronavírus Očkovanie
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy