Atletiku vymenil za boby: Olympijský víťaz v skoku do diaľky sníva o Pekingu

Na snímke bývalý britský atlét Greg RutherfordNa snímke bývalý britský atlét Greg Rutherford Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

LONDÝN - Olympijský víťaz v skoku do diaľky z Londýna 2012 a bronzový olympijský medailista z Ria 2016 Greg Rutherford sa dostal do britskej reprezentácie bobistov. V štvorbobe pilotovanom dvojnásobným olympionikom Laminom Deenom bude bojovať o účasť a úspech na zimných olympijských hrách 2022 v Pekingu.

Tridsaťštyriročný Rutherford ukončil atletickú kariéru v roku 2018. Koketoval s dráhovou cyklistikou, ale od tohtoročného apríla začal trénovať s bobistami. O zaradení do päťčlenného výberu pre reprezentačný štvorbob informoval na Instagrame. "Toto je veľký počin, dostať sa od atletického dôchodcu k tréningu v novom športe," radoval sa.

Pomohlo mu, že má pre roztlačovaniu a jazde vo štvorbobe tie správne dispozície. "Mám šťastie, že dokážem bežať rýchlo a produkovať silu - to je kľúčová kombinácia pre jazdu na boboch," poznamenal pre BBC.

Na snímke bývalý britský Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP/David J. Phillip

Atlét v ľadovom koryte nie je výnimočný. Na ZOH 2014 pretekala napríklad americká prekážkarka Lolo Jonesová a súčasný tréner britských bobistov John Hurdle je bývalý trojskokan. "Pre diaľkarov, trojskokanov a šprintérov je to rozhodne možné. Teraz mám o nejakých 16 kilogramov viac, ako keď som pretekal, ale dobrá vec na jazde na boboch je, že môžete byť dosť ťažký," doplnil Rutherford.

Výnimočná zima

Britský štvorbob má bronzovú medailu zo ZOH 2014 v Soči, ktorú dostal dodatočne po diskvalifikácii víťazných Rusov za doping. Rutherford verí, že so svojimi kolegami môže bojovať o niečo podobné. "Myslím, že máme veľkú šancu znovu získať medailu. Samozrejme sa na olympiádu musíme najskôr kvalifikovať, ale budeme sa snažiť dokázať spoločne niečo úžasné. Som z toho nadšený a myslím, že to bude naozaj výnimočná zima," uviedol.

Na zimné olympijské hry do Pekingu sa kvalifikuje 28 štvorbobov zo sedemnástich krajín. Kľúčové bude poradie v rebríčku nadchádzajúcej sezóny, ktorý sa uzavrie 16. januára 2022.

Viac o téme: Greg Rutherford
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy