VIDEO Rekordér Ronaldo v piatej minúte nadstavenia spasil United, Atalanta zdolala YB Bern

Cristiano Ronaldo (vpravo) bojuje o loptu s Yeremym Pinom z VillarrealuCristiano Ronaldo (vpravo) bojuje o loptu s Yeremym Pinom z Villarrealu Zdroj: TASR/AP/Dave Thompson

BERGAMO/MANCHESTER - Manchester United v repríze tohtoročného finále Európskej ligy UEFA zvíťazil nad Villarrealom 2:1, v nadstavenom čase o tom rozhodol Cristiano Ronaldo. Ofenzívny líder anglického tímu nastúpil v LM na rekordný 178. zápas, čím sa v historickom rebríčku dostal na prvé miesto pred španielskeho brankára Ikera Casillasa.

"Červených diablov" v prvom polčase podržal brankár David de Gea, ktorý zneškodnil nebezpečné pokusy Arnauta Danjumu a Paca Alcacera. V 53. minúte vyšla hosťom rýchla akcia, na ktorej konci bol gól Alcacera. United to nezabalili, po hodine hry vyrovnal ľavý bek Alex Telles a keď už sa zdalo, že si tímy podelia body, priťukol Jesse Lingard loptu Ronaldovi a ten rozhodol.

Atalanta Bergamo zdolala Young Boys Bern 1:0 vďaka gólu Mattea Pessinu, ktorý v 68. minúte usmernil zblízka do siete strieľaný center Duvana Zapatu. Atalanta má po dvoch kolách štyri body, Bern a United tri, Villarreal jeden.