VIDEO Novú zmluvu prijal, vakcínu odmietol: Hviezda NBA podpísala lukratívny kontrakt

Michael Porter Michael Porter Zdroj: SITA/AP/David Zalubowski

DENVER - Basketbalista Michael Porter predĺžil o päť rokov nováčikovskú zmluvu s Denverom, vďaka ktorej si môže zarobiť až 200 miliónov dolárov. Okrem lukratívneho kontraktu na seba upozornil tým, že sa odmieta nechať zaočkovať proti koronavírusu, pretože už chorobu dvakrát prekonal.

"Mal som covid dvakrát, videl som, ako moje telo reagovalo. Na očkovanie môžete mať zlú reakciu, čo nechcem," povedal dvadsaťtriročný Porter v rozhovore pre denník Denver Post. "Rozhodne by nemalo byť povinné, každý by sa mal rozhodnúť sám," dodal.

Porter, ktorý počas dvoch sezón odohral v základnej časti NBA za Nuggets 116 zápasov s priemerom 14,4, bodu, je štvrtým hráčom, ktorý pred začiatkom sezóny predĺžil nováčikovskú zmluvu o najvyššiu možnú dobu. Pred ním podpísali päťročné kontrakty Luka Dončič z Dallasu, Trae Young z Atlanty a Shai Gilgeous-Alexander z Oklahomy.

Nezaočkovaných basketbalistov čaká v nadchádzajúcej sezóne NBA množstvo obmedzení. Budú sa musieť každý deň testovať na koronavírus, v prípade kontaktu s nakazeným pôjdu na sedem dní do karantény, budú mať zakázané jesť spoločne s ďalšími členmi tímu a budú sa musieť zdržiavať doma či v tímovom hoteli pri zápasoch vonku. Výnimkou bude nákup potravín alebo doprava detí do školy.

Vakcínu dostalo zhruba 90 percent hráčov

Nezaočkovaní hráči majú tiež počas súťaže zakazané návštevy reštaurácií, barov ani nesmú za zábavou do väčších uzavretých priestorov. Stýkať sa môžu len s obmedzeným počtom svojich blízkych, ktorí navyše predtým musia podstúpiť test na Covid-19. Pri zápasoch nebudú sedieť spoločne s tímom a za každé stretnutie, ktoré kvôli miestnym regulám vynechajú, prídu o plat.

Vakcínu proti Covidu-19 dostalo podľa ESPN zhruba 90 percent hráčov. Bez očkovania sú napríklad Bradley Beal z Washingtonu, Kyrie Irving z Brooklynu a Andrew Wiggins z Golden State. Pritom v New Yorku a San Franciscu je vyžadované očkovanie pre vstup do hál, takže Irving a Wiggins nemôžu hrať domáce zápasy.

Viac o téme: Denver Nuggets Michael Porter
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Denver Nuggets
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy