VIDEO Nenávidený Kamara opäť dráždil českých fanúšikov: Uvidíme, čo na to povie jeho právnik

Futbalista Glasgowu Rangers Glen Kamara (vľavo) dostáva červenú kartu v zápase 2. kola skupinovej fázy Európskej ligy AC Sparta Praha - Glasgow Rangers v PraheFutbalista Glasgowu Rangers Glen Kamara (vľavo) dostáva červenú kartu v zápase 2. kola skupinovej fázy Európskej ligy AC Sparta Praha - Glasgow Rangers v Prahe Zdroj: TASR/AP/Petr David Josek

PRAHA - Futbalisti pražskej Sparty zdolali v 2. kole skupiny A Európskej ligy obhajcu škótskeho titulu Glasgow Rangers 1:0. O ich víťazstve rozhodol v 29. minúte slovenský obranca Dávid Hancko. Hostia od 74. minúty dohrávali bez vylúčeného Glena Kamaru.

V súčte s úvodnou bezgólovou remízou v Kodani proti Bröndby pred dvoma týždňami majú zverenci trénera Pavla Vrbu na konte štyri body. Naopak Rangers nevylepšili domácu prehru 0:2 s Lyonom a sú aj naďalej bez bodu. Pražania, ktorých v nedeľu v lige čaká derby so Slaviou, sa v ďalšom kole hlavnej fázy Európskej ligy stretnú 21. októbra s Lyonom. Olympique v súbežne hranom zápase zdolal Bröndby 3:0.

Deti na Letnej spravili skvelú atmosféru

Kvôli trestu za rasizmus v augustovom dueli s Monakom nesmeli na Letnú prísť dospelí fanúšikovia, vďaka výnimke ale dorazilo 10 879 detí od šesť do 14 rokov s doprovodom a vytvorili výbornú atmosféru. "Chcem hlavne poďakovať UEFA, že vôbec dovolila, aby tu mohli byť deti. Vytvorili fantastickú atmosféru," pochvaľoval si aj domáci kouč Vrba.

Deti sledujú zápas 2. Galéria fotiek (12) Zdroj: TASR/AP/Petr David Josek

Rovnakým pomerom Sparta zdolala Rangers aj v septembri 1991 v 1. kole Pohára majstrov európskych krajín. Po vonkajšej októbrovej prehre 1:2 po predĺžení postúpila. Odvtedy nepodľahla škótskym súperom v pohároch sedemkrát po sebe, z toho šesťkrát zvíťazila.

"Dá sa povedať, že to bol môj najdôležitejší gól v kariére, vzhľadom k tomu, že to bol rozhodujúci gól a navyše v Európskej lige," komentoval svoj gól slovenský reprezentant Hancko.

"Výsledok je trochu krutý. Urobili sme dosť, aby sme aspoň zachránili bod. Potešilo ma, ako sme hrali v desiatich. V oslabení sme boli nebezpečnejší ako v plnom počte," uviedol kouč Rangers Steven Gerrard.

Tréner  Glasgowu Rangers Galéria fotiek (12) Zdroj: TASR/AP/Petr David Josek

Kamara a Roofe v drese Rangers nechýbali

Rangers nevyhral v pohároch na ihriskách českých tímov ani piatykrát a pripísal si tam štvrtú prehru. V marci v osemfinále Európskej ligy remizovali jazdci v Edene so Slaviou 1:1, doma jej ale podľahli 0:2 a vypadli. Odvetu v škótskej metropole poznamenala údajná rasistická poznámka hosťujúceho kapitána Ondřeja Kúdelu k domácemu záložníkovi tmavej pleti Kamarovi.

Aj keď Kúdela rasizmus poprel, dostal od UEFA zákaz štartu v 10 zápasoch, kvôli čomu prišiel o majstrovstvá Európy. Fínskemu reprezentantovi Kamarovi, ktorý po zápase v Glasgowe v útrobách štadióna Kúdelu fyzicky napadol, zastavila disciplinárna komisia činnosť na tri stretnutia. Útočník Rangers Roofe navyše v odvete brutálnym zákrokom zranil slávistického brankára Kolářa, ktorý odvtedy nosí ochrannú masku.

Uvidíme, čo na to jeho právnik

Kamara a Roofe nechýbali v základnej zostave ani proti Sparte. Po celý zápas českí diváci pri každom Kamarovom kontakte s loptou bučali. Hráči Rangers pred výkopom pokľakli na podporu boja proti rasizmu, kým Sparťania sa okolo stredového kruhu spoločne chytili okolo ramien.

Slovenskí futbaloví reprezentanti v Galéria fotiek (12) Zdroj: TASR/AP/Petr David Josek

V 74. minúte uvidel práve Kamara po faule na Sáčka druhú žltú kartu a český tréner Slovana Liberec Pavel Hoftych v českom štúdiu okomentoval situáciu, že to bol taký boží mlyn s dodatkom: "Uvidíme, čo na to jeho právnik."

Viac o téme: AC Sparta Praha Glasgow Rangers Pavel Hoftych Ondřej Kúdela Glen Kamara
  • Zdroj: ČTK, Športky