Expresný gól favorita Slovan nepoložil: Belasí vybojovali cenný bod na horúcej gréckej pôde!

Futbalisti Slovana Guram Kashia (vľavo), Jaromír Zmrhal (vpravo) a hráč PAOK Stefan Schwab (uprostred) bojujú o loptuFutbalisti Slovana Guram Kashia (vľavo), Jaromír Zmrhal (vpravo) a hráč PAOK Stefan Schwab (uprostred) bojujú o loptu Zdroj: TASR/AP/Giannis Papanikos

SOLÚN - Futbalisti Slovana Bratislava získali prvý bod v F-skupine Európskej konferenčnej ligy po remíze 1:1 na ihrisku PAOK Solún. Oba góly padli v úvodnej štvrťhodine zápasu, na presný zásah domáceho útočníka Chubu Akpoma odpovedal Andre Green.

Slovan je po dvoch kolách na 3. mieste tabuľky s jedným bodom. Druhý je PAOK so štyrmi. Lídrom zoskupenia je FC Kodaň, ktorý vo štvrtok zvíťazil doma nad gibraltárskym outsiderom Lincolnom Red Imps 3:1. Ďalší zápas odohrá Slovan 21. októbra, na Tehelnom poli privíta súpera z Gibraltáru.

Slovan pricestoval do Grécka bez potrestaného De Marca a zraneného Weissa ml., dlhšie sú mimo hry Holman a Lovat. Hostia nevstúpili do zápasu dobre a od 9. minúty museli doháňať manko. Pauschek nechal odcentrovať Taylora a Akpom nikým nekrytý na súperovej päťke otvoril hlavou skóre - 1:0.

Futbalista PAOK Solún Chuba Galéria fotiek (14) Zdroj: TASR/AP/Giannis Papanikos

Slovanu sa podarilo rýchlo vyrovnať. Henty vyhral hlavičkový súboj na hranici pokutového územia, rýchlo sa zorientoval a hoci jeho tvrdú strelu brankár PAOK Paschalakis vyrazil, Green z dorážky loptu rozvlnil sieť - 1:1.

O dve minúty sa vinou laxného prístupu hosťujúcej obrany predral do šance Schwab a z tesnej blízkosti prestrelil bránku Chovana. PAOK mal prevahu v držaní lopty, ale Slovan vycítil, že sa s ním dá hrať a v útoku bol nebezpečnejší. V 37. minúte potiahol akciu po krídle Henty a dokázal vystreliť, no z uhla Paschalakisa nezaskočil. V závere sa Dražič prekľučkoval pred brankára PAOK, ktorý zblokoval jeho pokus na roh.

Slovan ani po prestávke neupustil od svojej taktiky a držal súpera na dištanc od Chovana, ktorý bol prakticky bez práce. Po hodine hry Dražič zachytil prihrávku v strede ihriska, postupoval smerom k domácej bránke, no predfinálnu fázu vyriešil zle. Hra domácich mierne ožila príchodom Biseswara, Mitritov krížny pokus sa však gólom neskončil a Slovan ustál aj ďalšie črtajúce sa príležitosti. V 84. minúte mohol rozhodnúť Mráz, ktorý však dlho váhal so streľbou, až kým ho Konstantelias neodzbrojil od lopty.

PAOK Solún - ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:1)
Góly: 9. Akpom - 15. Green. ŽK: Mitrita - De Kamps, Medveděv, Henty, Mráz. Rozhodovali: Pinheiro - Costa, Jesus (všetci Port.)

PAOK: Paschalakis - Taylor, Mihaj, Michailidis, Sidcley (68. Vieirinha) - Esiti, Schwab (68. Kurtič) - A. Živkovič, Augusto (59. Biseswar), Mitrita (75. Konstantelias) - Akpom (75. Šwiderski)

Slovan: Chovan - Medveděv (83. Abena), Kašia, Božikov, Pauschek - Dražič (70. Zmrhal), De Kamps (33. Agbo), Kankava, Green (82. Čavrič) - Da Silva (70. Mráz), Henty

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava PAOK Solún