VIDEO Šialené výtržnosti v zápase Európskej ligy: V hlavnej úlohe opäť nespratní fanúšikovia

Na snímke fanúšikovia Marseille a Galatasaray Istanbul po zápase E-skupiny 2. kola Európskej ligy Olympique Marseille - Galatasaray IstanbulNa snímke fanúšikovia Marseille a Galatasaray Istanbul po zápase E-skupiny 2. kola Európskej ligy Olympique Marseille - Galatasaray Istanbul Zdroj: TASR/AP/Daniel Cole

MARSEILLE - Štvrtkový futbalový zápas 2. kola Európskej ligy UEFA 2021/2022 medzi domácim Olympique Marseille a tureckým Galatasarayom Istanbul (0:0) narušili výtržnosti fanúšikov. Poľský rozhodca Pawel Raczkowski ho v prvom polčase na niekoľko minút prerušil. Duel na štadióne Velodrome bol označený ako rizikový a obavy sa po výtržnostiach aj naplnili.

Všetko odštartovali priaznivci hostí, ktorí hádzali do sektoru domácich pyrotechniku. Upokojiť fanúšikov na jednej i druhej strane museli domáci Dimitri Payet a brankár hostí Fernando Muslera. Zápas pokračoval až po tejto intervencii i zásahu polície, nehralo sa asi osem minút. Pri zásahu bezpečnostných zložiek utrpeli zranenia traja policajti, zatknutiu sa nevyhli traja tureckí, resp. dvaja domáci výtržníci.

Oba kluby môžu očakávať trest od disciplinárnej komisie Európskej futbalovej únie. Informovala agentúra DPA.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Galatasaray Istanbul Olympique Marseille Pawel Raczkowski
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/beIN SPORTS USA
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy