Sparta sa rozhodla brániť a posiela verejnú výzvu: Prestaňte útočiť na naše deti!

Glen Kamara si vymieňa názory s Ondřejom KúdelomGlen Kamara si vymieňa názory s Ondřejom Kúdelom Zdroj: SITA/AP/Andrew Milligan

PRAHA - Pražský futbalový klub AC Sparta Praha hral v stretnutí skupinovej fázy Európskej ligy UEFA s tímom Rangers FC z britských ostrovov. Počas duelu došlo k incidentu medzi domácim publikom, ktoré tvorili len diváci pod 14 rokov, a Glenom Kamarom.

Mladiství fanúšikovia čelia mediálnym útokom zo strany britských médií za rasizmus. Pri každom dotyku s loptou Glena Kamaru deti pískali a bučali. "Urážky voči Kamarovi zatienili prehru Rangers v Európskej lige. Pre fínskeho reprezentanta išlo o ďalší ťažko pochopiteľný a riešiteľný večer. Počas celého stretnutia bol hanebne terčom útoku z tribún. Jeho posledným činom bolo, že sa stal obeťou žalostného rozhodnutia tureckého rozhodcu," uviedol web denníka The National.

Klub pražskej Sparty sa preto rozhodol na svojom oficiálnom webe dať verejnú výzvu: "Je úplne neuveriteľné, že po zápase musíme sledovať útoky na nevinné deti a čelíme neopodstatneným obvineniam z rasizmu. Urážanie detí v online priestore aj v médiách je neakceptovateľné, zúfalé a smiešne. Prestaňte útočiť na naše deti! Náš klub bude deti, našu budúcnosť a našu pýchu, hrdo brániť. Osočovanie detí v online priestore je mimoriadne zbabelé. Sledujeme v prostredí sociálnych sietí aj v mediálnom priestore bezprecedentné xenofóbne vyjadrenia proti Českej republike, jej občanom a dokonca aj jej deťom. Popisujete správanie detí nesprávne, privlastňujete si právo hodnotiť vyjadrenie emócií šesťročných detí, ktoré nemajú potuchy o tom, čo je to rasizmus. Je to drzosť." 

Stretnutie skupinovej fázy Európskej ligy skončilo najtesnejším možným rozdielom 1:0 v prospech domácu Spartu Praha, kedy sa presadil za domácich slovenský reprezentant Dávid Hancko.

Viac o téme: AC Sparta Praha Rangers FC Glen Kamara
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: športky, sparta.cz

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy