Deravé defenzívy a gólové hody: Nitra utrpela proti Slovanu prvú porážku v sezóne!

Radosť hráčov z HC Slovan BratislavaRadosť hráčov z HC Slovan Bratislava Zdroj: SITA/Martin Havran

NITRA - Hokejisti HK Nitra prehrali v 4. kole Tipos extraligy s HC Slovan Bratislava 5:8.

HK Nitra – HC Slovan Bratislava 5:8 (3:3, 1:2, 1:3)
Góly: 6. Varga (Hrnka, Raskob), 8. Holešinský (Rockwood, Krivošík), 16. Varga (Vitáloš, Bodák), 29. Varga (Baláž, Bodák), 46. Hrnka (Tvrdoň) - 3. Gašpar (Takáč, Harris), 13. Harris (Takáč), 17. Matoušek (Maier, Urbánek), 29. Maier (Jääskeläinen), 33. Urbánek (Harris, Takáč), 49. Yogan (Jääskeläinen), 49. Takáč (Valach), 52. Gašpar (Takáč, Harris) Rozhodovali: Müllner, Snášel - Hercog, Šoltés, vylúčení: 7:6, presilovky: 2:3, oslabenia: 0:0

Nitra: O’Connor (33. Honzík) – Mezei, Raskob, Pupák, Š. Nemec, Vitáloš, Bodák, Socha – Tvrdoň, Hrnka, Buček – Krivošík, Rockwood, Holešinský – Bajtek, Baláž, R. Varga – Múčka, Sýkora, Drábek - Zöld

Slovan: Hlavaj (16. Gudlevskis) - Golian, Mackenzie, Sersen, Gachulinec, Maier, J. Valach, Štajnoch - Takáč, Harris, Gašpar - Yogan, Rapuzzi, Jääskeläinen - Matoušek, Zigo, Urbánek - J. Sukeľ, Kytnár, Lukošík

Už úvodná tretina priniesla veľmi zaujímavú prestrelku. V 3. minúte všetko odštartoval gólom v presilovej hre hosťujúci Gašpar. Rovnakou kartou odpovedal o tri minúty Varga. V 8. minúte výborne sklepol letiaci puk Rockwood, z čoho profitoval Holešinský - 2:1. Aj druhý gól “belasých” padol v početnej výhode, keď sa presadil Harris. Vedenie vrátil Nitre v 16. minúte druhým gólom Varga, ktorý tiež vyhnal z brány Hlavaja. Radosť “corgoňov” trvala iba 14 sekúnd a na 3:3 vyrovnal Matoušek.

Sprava: Samuel Takáč z Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/Martin Havran

V 23. minúte sa ocitol v úniku Rapuzzi, no bekhendový blafák zastavil betón O’Connora. V 28. minúte sa puk odrazil Maierovi a ten vrátil Slovanu vedenie. Opäť však prišla expresne rýchla odpoveď. O dvadsať sekúnd zavŕšil hetrik v zápase Varga. Strelecká prevaha hostí však zabezpečila, že po štyridsiatich minútach bol stav 4:5. Piatym gólom vyhnal Urbánek z brány O’Connora.

Gólové hody pokračovali aj v treťom dejstve. V 46. minúte vyrovnával na 5:5 v presilovej hre Hrnka. Následne však Slovan definitívne rozhodol o osude zápasu tromi gólmi v rade. Postupne sa presadili Yogan, Takáč a Gašpar. V trinásťgólovej prestrelke tak získali 3 body hostia.

Viac o téme: HK Nitra HC Slovan Bratislava