VIDEO Tatar sa presadil pri vysokej výhre: Slovenský útočník s dvoma kanadskými bodmi

Hokejisti New Jersey oslavujú gólHokejisti New Jersey oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Mary Altaffer

WASHINGTON - Slovenský útočník Tomáš Tatar si v príprave hokejovej NHL pripísal gól a asistenciu. Dvoma bodmi pomohol New Jersey Devils k triumfu nad New Yorkom Rangers 7:1. V 27. minúte zvýšil na 4:1 a v tretej tretine asistoval pri piatom góle domácich. V bránke hostí chytal od 32. minúty Slovák Adam Húska, ktorý inkasoval tri góly zo štrnástich striel.

Asistenciu si pripísal Maxim Čajkovič v drese Tampy Bay Lightning. Dvojnásobný obhajca Stanleyho pohára zvíťazil na vlastnom ľade nad Carolinou Hurricanes 8:5 a 20-ročný útočník sa v 52. minúte podieľal na víťaznom góle.