Michal Ivan sa dočkal prvého gólu za Liberec: Tesný zápas sa rozhodoval až v samom závere

Michal Ivan v drese Bílí Tygři LiberecMichal Ivan v drese Bílí Tygři Liberec Zdroj: hcbilitygri.cz

LIBEREC - Slovenský obranca Michal Ivan sa v deviatom extraligovom zápase za Liberec dočkal prvého gólu, ale radosť mu skazila konečná porážka s Pardubicami 3:4. Liberec stratil zápas v úplnom závere po trefe Roberta Hrýzla v presilovej hre a pripísali si už piatu prehru v rade.

"Chyby sa samozrejme stávajú, bohužiaľ pre nás sme ich urobili hlavne v závere, keď sme zle vystriedali a v oslabení sme dostali rozhodujúci gól. Sme samozrejme veľmi sklamaní," povedal Ivan, ktorý prišiel pred sezónou z kádra slovenského majstra zo Zvolena.

V 44. minúte stretnutia vyrovnal na 2:2, keď dokonca v oslabení zostal úplne voľný pred bránkou Pardubíc a prekonal Milana Kloučka. "Nejako to vyplynulo z hry a ja som tak trochu číhal na odrazený puk. Všetci hráči Pardubíc boli stiahnutí dole v rohu a ku mne sa puk odrazil medzi kruhmi. Mal som hneď jasno, že nebudem už nahrávať, ale budem strieľať, aby som sa chytil ja a zároveň naštartoval celé mužstvo," uviedol účastník posledného svetového šampionátu v Rige.

Bielych Tigrov v úvode sezóny trápi produktivita a v deviatich zápasoch nastrieľali iba 19 gólov, čo je po Vítkoviciach druhá najhoršia bilancia zo všetkých tímov. "Samozrejme na nás leží trochu deka, nedáme si finálny nahrávku, puky nám odskakujú a na góly sa strašne prsia," uviedol Ivan, ktorý v sezóne 2019/20 hral práve za Pardubice.

"Musíme hru ešte viac zjednodušiť, strieľať z každej pozície a viac sa tlačiť do brány. Je potrebné dať tie upracované špinavé góly. Až dáme takto tri-štyri góly, tak môžeme vymýšľať nejaké nahrávky a kombinácie do prázdnej bránky," doplnil Ivan.

Liberec v tabuľke klesol na 11. miesto. Možnosť nápravy bude mať v nedeľu na ľade deviatej Plzne. "Myslím si, že sme nepodali úplne zlý výkon. Bol to vyrovnaný zápas, ktorý sme si v závere bohužiaľ opäť prehrali sami. Je to škoda, pretože sme to dnes mohli zlomiť a odraziť sa k tomu, aby sme boli lepší v ďalších zápasoch a nabehli na nejakú víťaznú šnúru. Takto to budeme musieť zlomiť hneď v nedeľu v Plzni," dodal Ivan.

Viac o téme: Bílí Tygři Liberec HC Dynamo Pardubice Michal Ivan
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy