VIDEO Sagan sa s Borou rozlúči na slávnej klasike: V daždi to bude pre mňa premiéra

Slovenský cyklista Peter Sagan (vpravo) triumfoval na treťom monumente sezóny, 116. ročníku Paríž - RoubaixSlovenský cyklista Peter Sagan (vpravo) triumfoval na treťom monumente sezóny, 116. ročníku Paríž - Roubaix Zdroj: TASR/AP/ Michel Spingler

PARÍŹ - 118. ročník slávnych cyklistických pretekov Paríž-Roubaix sa kvôli koronavírusu presunul z jarného termínu na októbrový. Slovenský cyklista Peter Sagan na Pekle severu zvíťazil v roku 2018. V daždivých podmienkach, aké by mali byť podľa predpovede dnes, to však pre neho bude na dlažobných kockách premiéra.

Pre Sagana to budú posledné významné preteky v drese BORA - hansgrohe, keďže od budúcej sezóny si oblečie dres francúzskeho celku TotalEnergies. "Hlásia, že má pršať, tak to bude pre mňa tiež premiéra, Paríž-Roubaix v daždi. Ale raz som bol na Tour de France, kde sme mali po kockách etapu a pršalo, takže bude to zaujímavé. Určite bude veľa pádov a bude to o šťastí ale aj o nohách. Ten, kto vyhrá zajtra bude potrebovať šťastie, takže uvidíme. Držte palce," zhodnotil Sagan svoje pocity pred nedeľnými pretekmi pre RTVS.

Sagan sa z víťazstva radoval v roku 2018, keď uspel z úniku a v cieľovom špurte na velodróme v Roubaix zdolal Švajčiara Silvana Dilliera. V nasledujúcom roku svoj triumf neobhájil, skončil piaty a na prvého Philippea Gilberta stratil 42 sekúnd.

Vlani sa na ikonickej trati, ktorú charakterizuje tridsať úsekov s dlažobnými kockami, nejazdilo vôbec. Najprv ich z tradičného jarného termínu odložili na koniec októbra, ale z dôvodu druhej vlny pandémie koronavírusu sa podujatie zrušilo úplne. Aj v aktuálnom roku boli preteky presunuté na jeseň, no tentoraz sa konečne odjazdia.

Viac o téme: Peter Sagan Paríž - Roubaix
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Facebook/Samuel Brečka RTVS
  • Zdroj: športky

Videá