Skvelý výkon Makojeva na MS v zápasení: Uspel v repasáži a zabojuje o bronzovú medailu

Na snímke vľavo slovenský reprezentant v zápasení voľným štýlom Boris MakojevNa snímke vľavo slovenský reprezentant v zápasení voľným štýlom Boris Makojev Zdroj: TASR/Michal Svítok

OSLO - Slovenský voľnoštýliar Boris Makojev zvíťazil na MS v Osle v repasáži nad Francúzom Achmedom Ajbujevom 6:3 na body a zabojuje o bronzovú medailu v hmotnostnej kategórii do 86 kg. Jeho súperom bude v nedeľňajšom finálovom bloku so začiatkom o 18.00 SELČ Abubakr Abakarov z Azerbajdžanu.

V súboji o zlato sa v ten istý deň v kategórii do 74 kg predstaví ďalší slovenský zápasník Tajmuraz Salkazanov proti Američanovi Kyleovi Dakeovi. Úradujúci majster Európy si na úvod šampionátu v nórskej metropole poradil s Bulharom Alim Pašom Umarpašajevom 3:0, vo štvrťfinále zdolal na body aj Rusa Timura Bižojeva. V semifinále nedal šancu Gruzíncovi Avtandilovi Kentčadzemu a zdolal ho 5:0.

Boris Makojev prehral v prvom zápase v kategórii do 86 kg s Američanom Davidom Taylorom na technickú prevahu (0:11). Jeho premožiteľ však postúpil do finále a potiahol slovenského reprezentanta do repasáže.

Viac o téme: Boris Makojev
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy